محمد قوچانی به «جام‌جم» می‌آید

تلویزیون در قسمت جدید برنامه گفت‌وگو محورش به سراغ موضوع «رسانه و اندیشه» می‌رود و این بار محمد قوچانی و مدیر شبکه چهار با هم مناظره می‌کنند.

برنامه تلویزیونی «جام‌جم» بعد از یک هفته غیبت به دلیل پخش گفت‌وگوی زنده رئیس مجلس شورای اسلامی با یک مناظره جنجالی برمی‌گردد. گفت‌وگویی که بعد از چند هفته بحث درباره آثار نمایشی این بار با موضوع «رسانه و اندیشه» پیش می‌رود. موضوع اندیشه شاید در بخش‌های مختلف برنامه‌سازی و سریال‌سازی از اهمیت بسزایی برخوردار باشد و اتفاقات عمیقی که به این واسطه رقم می‌خورد و مدت‌هاست کمتر توجهی می‌شود.

در فضای سینما و نمایش‌خانگی که همه‌چیز به سمت گیشه و فضای تجاری رفته و در فضای ساخت سریال و برنامه تلویزیونی هم موضوع اندیشه و پژوهش کمتر موردنظر قرار می‌گیرد. اساساً باید دید کجایِ فضانه رسانه و پروپاگانداها و هیاهوی عجیب و غریب، اندیشه قرار دارد؟ چقدر به اندیشه توجه می‌شود و اندیشه و عمق‌بخشی به اتفاقات رسانه‌ای جایی دارد؟  اینها شاید جزو سؤالاتی باشد که دو میهمان برنامه «جام‌جم» به آن پاسخ دهند.

یک طرف محمد قوچانی سردبیر شناخته شده روزنامه سازندگی، روزنامه‌نگار و سردبیر بسیاری از نشریات و روزنامه‌های طیف اصلاح طلب قرار دارد و طرف دیگر مناظره، حسین شاهمرادی که زمانی مدیر انتشارات امیرکبیر، تهیه‌کننده «شب روایت» و «مجله تصویری شیرازه» و همچنین این روزها مدیر شبکه چهار سیما است. برنامه‌ای که این روزها دوران بلوغ خود را سپری می‌کند و بازتاب‌های خوبی در فضای‌مجازی به همراه دارد. برنامه تلویزیونی «جام‌جم» با رویکردی نقادانه به تهیه‌کنندگی مصطفی هیودی و با سردبیری و میزبانی سیداحمد موسوی صمدی هر دوشنبه حوالی ساعت ۲۳:۱۵ به صورت زنده روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

منبع: صبا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا