همکاری دوباره داریوش ارجمند با کارگردان «ستایش»/ سریال «طوبی» در شهرک غزالی کلید خورد

این روزها یکی از سریال‌های جدید تلویزیون ویژه ایام محرم و صفر در شهرک غزالی جلوی دوربین رفته است تا مخاطب را میان روایت عاشقانه تاریخی‌اش به پیاده‌روی اربعین برساند.

یکی از خلأهایی که در چند سال اخیر مورد نقد کارشناسان بوده، عدم توجه به ساخت سریال‌های مناسبتی بوده است، خصوصاً در ایام محرم و صفر که جای خالی سریالی متناسب، احساس می‌شود.

چندی پیش مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم در جریان معرفی چند سریال جدید که فیلمنامه‌شان آماده شده است و مقدمات ساخت را فراهم می‌‌کنند به سریال «طوبی» اشاره کرد.

سیدحسین امیرجهانی فیلمنامه «طوبی» را نوشته است که سابقه نگارش «نجلا» را در کارنامه خود دارد، سریالی که اولین بار ماجرای اربعین سرخ را به شبکه سه آورد. او نگارش فیلمنامه سریال‌های پدر، حکایت‌های کمال، بر سر دوراهی، چرخ‌وفلک و پیکسل را در کارنامه کاری خود دارد.

اما کارگردانی این مجموعه تلویزیونی به یک سریال‌ساز کهنه‌کار سپرده شده است. سعید سلطانی یکی از کارگردانان پرکار تلویزیون در دهه 70، 80 و 90 است که بیشتر با سریال‌های «پس از باران» و اثر چند فصلی «ستایش» شناخته می‌شود.

او به‌تازگی این سریال را در شهرک غزالی جلوی دوربین برده است و کنار بازیگران شناخته‌شده، همچون کارهای گذشته‌اش از هنرمندان مستعدِ‌ جوان هم بهره می‌برد.

نکته قابل توجه همکاری دوباره سعید سلطانی با داریوش ارجمند است که در چند فصل «ستایش» نقش محوری را به‌عهده داشت و پیش از این در سریال «یاور» دیگر اثر این کارگردان نیز حضور داشت. او البته این روزها نقش هانی‌بن عروه را در «نامیرا»ی شهریار بحرانی هم بازی می‌کند که احتمالاً در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد.

نقش محوری و یا به‌عبارتی بازیگر اصلی سریال «طوبی» امین زندگانی است، بازیگری که سال گذشته نقش اول سریال «حبیب» را بازی می‌کرد که

نام فریبا متخصص هم در فهرست بازیگران سریال «طوبی» دیده می‌‎شود که از بازیگران پرکار تلویزیون به‌شمار می‌رود که اخیراً سریال‌های «بازپرس» و «محرمانه» را روی آنتن داشت و اغلب در رادیو فعال‌تر است.

بازیگران دیگری هم به‌تناسب فیلمنامه و پلان‌های جدید وارد داستان می‌شوند و این عاشقانه تاریخی را شکل می‌دهند. این روزها گروه فیلمبرداری در شهرک غزالی مشغول تصویربرداری‌اند و احتمالاً این سریال 40 یا 50 قسمتی باشد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد این سریال بیگ‌پروداکشن 40 سال دوره تاریخی از اوایل دهه 1350 تا 1390 را روایت می‌کند و یک قصه عاشقانه‌ای را در دل این تاریخ روایت می‌کند، میانِ این روایت‌ها البته موضوع خانواده اهمیت بسزایی دارد و بخش پیاده‌روی اربعین آن بخش مهم داستان به‌شمار می‌رود.

بنابراین قرار است این سریال در کربلا، جنوب کشور و چند منطقه دیگر تصویربرداری شود. این سریال ویژه ایام محرم و صفر خواهد بود.

گفته می‌شود «طوبی» کاری است که با یک نگاه جدید و منطقه‌ای، منحصر به فرد پیش می‌رود تا جایی که نهایتاً یک پروژه بین‌المللی از آب درآید که بتوان آن را به کشورهای منطقه هم ارائه کرد.

سیدحامد حسینی تهیه‌کننده شناخته‌شده هم در مقام تهیه‌کننده این سریال حضور دارد.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا