داریوش ارجمند: هنر بدون مخاطب مردم مساوی با هیچ است

داریوش ارجمند در مراسم ‌پاسداشت ‌هنرمندان پیشکوست گفت: امیدواریم بتوانیم این هنرمندان را با هنرشان در بین مردم ببریم. در تاریخ همیشه کسانی که متمول بودند از هنر حمایت کردند اما آنها بر خلاف مجموعه داران هنر را نخریدند تا در خانه بگذارند بلکه بین مردم عرضه کردند.

این هنرمند پیشکسوت ادامه داد: یک زمانی مغازه داران و بانک‌ها این کار را می‌کردند و در مغازه‌ها آثار هنری را به دیوار می‌دیدیم، امیدوارم این باز اتفاق بیفتد.

وی افزود: بردن هنر به میان مردم کار والایی است و امیدوارم هنرمندان آثار خود را حبس و زندانی نکنند و میان مردم ببرند تا دیده شود؛ چون هنر بدون مردم و بدون دیدن مردم مساوی با هیچ است. اینکه من هنری داشته باشم و در گنجه خودم قرار بدهم، ضایع کردن هنر است.

ارجمند با اشاره به نمایشگاه نقاشی سنتی که اخیرا توسط موسسه پیشکسوتان برگزار شده بود، اظهارداشت: این نمایشگاه توفیق بزرگی برای موسسه بود و موفق شدیم بیش از ۳۲۰ اثر را در نمایشگاه به نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به تعامل بیشتر میان وزارت گردشگری و صنایع دستی و هنرمندان پیشکسوت گفت: هنرمندان پیشکسوت بیش از اینکه ذیل موسسه هنرمندا پیشکسوت باشند، ذیل وزارت گردشگری قرار میگیرند. از این رو باید تعامل خیلی بیشتری میان هنرمندان و این وزارت خانه صورت بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا