کنسرت مجید انتظامی و ارکستر ملی ایران چگونه شکل گرفت / تمدید در دی ماه

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ارائه توضیحاتی درباره چگونگی شکل گیری کنسرت «همراه با خاطره‌ها» ابراز امیدواری کرده که دیگر بزرگان موسیقی ایران هم دعوت وزارت ارشاد برای اجرا را بپذیرند.

کنسرتِ «همراه با خاطره‌ها» طی پنج شب در تالار وحدت روی صحنه رفت. کنسرتی که به اجرای آثارِ ماندگار مجید انتظامی اختصاص داشت. این اجراها به همت معاونت هنری و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روی صحنه رفته است. در روزهای گذشته محمد الهیاری در صحبت‌هایی که در قالب یک ویدیو منتشر شد، به بیان توضیحاتی درباره این اجرا پرداخت که متن صحبت‌های او را در ادامه می‌خوانید:

ارکستر ملی ایران , مجید انتظامی ,

دعوت وزیر ارشاد از مجید انتظامی / امیدواریم دیگر بزرگان هم دعوت ما را بپذیرند

محمدالهیاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید: سال 1400 بعد از روی کار آمدن دولت، در هفته دفاع مقدس و در اولین دیدارهایی که وزیر ارشاد داشت به منزل استاد مجید انتظامی رفتیم و آقای وزیر از ایشان خواست که موسیقی‌های فیلمی که بعد از انقلاب ساخته‌اند را همراه با ارکستر ملی ایران روی صحنه ببرد. مردم با فیلم‌هایی که در ژانر دفاع مقدس ساخته شده و با موسیقیِ استاد انتظامی همراه شده‌اند، خاطره‌های بسیاری دارند.

وی ادامه داد: گفت‌وگوها با استاد انتظامی در سال 1401 انجام شد و قرار بود این اجراها سال گذشته به صحنه برود که متاسفانه شرایط مهیا نبود و این اتفاق مهم عملی نشد. در سال جاری همان پروژه را بار دیگر به جریان انداختیم و قرار بود استاد انتظامی با همراهی ارکستر ملی ایران طیِ یک یا حداکثر سه اجرا به صحنه برود. اما با توجه به استقبال خوبی که مردم داشتند، بلیت‌های این اجرا در سه شب اول خیلی زود تمام شد و این اجرا را برای دو شب دیگر تمدید کردیم تا در نهایت کنسرتِ «همراه با خاطره‌ها» برای پنج شب به صحنه برود.

الهیاری تاکید کرد: خوشبختانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت خوبی از اعضای هیات دولت برای حضور در این کنسرت به عمل آورد که شاهد حضور مسئولان عالی‌رتبه کشور در این اجرا بودیم. در حال حاضر هم مشغول رایزنی با استاد انتظامی هستیم تا با توجه به استقبال مخاطبان، این اجراها باز هم تمدید شود.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: امیدوارم این شروعی باشد که هم ایشان و هم سایر هنرمندانی که آثار ماندگاری دارند، دعوت مردم و دعوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بپذیرند تا هم برای خلق آثار جدید و هم بازاجرای آثارِ قدیمی روی صحنه بروند.

ارکستر ملی ایران , مجید انتظامی ,

انتظامی برای حال خوب مردم باز هم به صحنه می‌رود / تمدید در دی ماه

سید محمود اسلامی با ابراز خرسندی از استقبال ویژه‌ای که از اجرای استاد انتظامی صورت گرفته، گفت: رویداد «همراه با خاطره‌ها» جلوه‌ای از توانمندی‌های موسیقی فاخر ایرانی را به نمایش گذاشت و در این شب‌ها در تالار وحدت شاهد این بودیم که هنر استاد انتظامی پیوندی میان نسل‌های مختلف ما برقرار کرده بود.

وی افزود: عطف به مأموریت‌های بنیاد رودکی در توسعه موسیقی فاخر ایرانی و استقبال ویژه‌ای که از این رویداد شد از طرف وزیر محترم مأمور شدم که مذاکره‌ای برای ادامه این رویداد انجام دهم. طی این گفت و گو، استاد علیرغم مشکل جسمی که دارند تاکید داشتند که صرفا به خاطر حال خوب مردم کشورم و فراهم کردن استفاده مردم از این رویداد موسیقایی با تمدید اجرا موافق هستم. با موافقت استاد و مساعدت ویژه وزیر محترم، این رویداد موسیقایی در دی ماه مجددا اجرا خواهد شد.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا