«سلول شماره ۱۴» راه رسیدن به عدالت را نشان می‌دهد

کارلوس پاز تحلیلگر اسپانیایی و نویسنده کتاب اروپا و اسلام در مراسم رونمایی از ترجمه اسپانیایی کتاب «سلول شماره 14» گفت: این کتاب راه رسیدن به عدالت و حقیقت را نشان می دهد.

ترجمه اسپانیایی کتاب خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «سلول شماره ۱۴» عصر چهارشنبه ۲۲ آذر در سالن همایش‌های فرهنگی اسپاسیورونادا در مادرید رونمایی شد.

در این همایش که با حضور جمعی از دانشگاهیان و اصحاب رسانه و برخی از مقامات دولتی و سفرای کشورهای خارجی مقیم در مادرید حضور داشتند، محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد در پیامی سلول شماره ۱۴ را کتابی دانست که الگوی عملی مبارزه حق و باطل را تبیین می‌کند و نقشه راهی برای آزادی خواهان جهان است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مادرید نیز در این همایش با اشاره به شرایط تاریخی پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کتاب سلول شماره ۱۴ را بازخوانی اراده‌ای دانست که برای باورهای خود مبارزه می‌کند، زندان می‌رود، تبعید می‌شود، ترور می‌شود، به جبهه جنگ با دشمن می‌رود و همه مسیرها را از نمایندگی مجلس تا ریاست جمهوری و رهبری تجربه می‌کند و این همان توصیفی است که مؤسسه رند از او ارائه داده است.

محمد مهدی احمدی، رایزنی جمهوری اسلامی در مادرید نیز در سخنانی رهبر معظم انقلاب اسلامی را نظریه پرداز حوزه انقلاب اسلامی دانست که دارای جامعیت در علوم، سوابق و تجربه مدیریتی عالی، سلوک وسیره اخلاقی عملی است و شخصیتی مبارز و نستوه علیه استکبار است و کتاب خاطرات او مبین این ویژگی هاست.

کارلوس پاز، تحلیلگر اسپانیایی و نویسنده کتاب اروپا و اسلام با انتقاد از رسانه‌های غربی که تبلیغات نادرست و منفی از ایران منتشر می‌کنند، به محتوای کتاب و مبارزات رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و گفت که این کتاب مانند کتاب منطق الطیر طریق رسیدن به عدالت و حقیقت را نشان می‌دهد.

خورخه لوئیس فرناندز اردونیز دیگر سخنران این مراسم ضمن توصیف درونمایه کتاب، انتشار آن را فرصتی برای شناخت اندیشه و زندگی یک رهبر مبارز و سیاسی دانست.

محمد اخگری نماینده مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، با اشاره به درونمایه کتاب، به قرائت بخشی از کتاب در خصوص کشتار فلسطینیان در سپتامبر سیاه (۱۹۷۰) پرداخت و گفت: امروز پس از گذشت بیش از نیم قرن همچنان شاهد نسل‌کشی فلسطینیان در غزه هستیم، اما راه نجات همان مفهومی است که در این کتاب به آن اشاره شده است یعنی ان مع الصبر نصرا.

در پایان این مراسم کتاب سلول شماره ۱۴ با حضور سفرای کشورهای خارجی و برخی از اندیشمندان رونمایی شد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا