اسماعیلی:پیام انقلاب اسلامی جهانی شده است

تشییع پیکر یک شهید گمنام در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آیین بدرقه و خاکسپاری پیکر یک شهید گمنام ۱۸ ساله، امروز دوشنبه با حضور اقشار مختلف مردم و کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از قرائت زیارت عاشورا، از میدان بهارستان به سوی این وزارتخانه برگزار و به خاک سپرده شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن حضور در میان تشییع کنندگان این شهید گمنام، گفت:برکات حضور شهید عالی مقام در وزارت فرهنگ انگیزه‌ای خواهد شد که با توان بیشتر به تحقق آرمان امام(ره) و شهدا کمک کنیم. محل تدفین شهید گمنام به‌سان امامزاده عشق خواهد بود. از سوی دیگر، این مراسم باعث انس بیشتر دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها با فرهنگ شهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: پیام انقلاب اسلامی که پیام استقلال و آزادی و آزادگی است، امروز به مسئله اول منطقه تبدیل شده است.

اسماعیلی همچنین گفت: بیش از صحنه‌های تاسف بار شهادت فلسطینیان و هجوم وحشیانه رژیم صهیونیستی که لحظات سختی را برای همه رقم زده است، فرهنگ مقاومتی است که شاهد آن هستیم.

وی یادآور شد: آرمان ما بود که پیام انقلاب اسلامی جهانی شود و در منطقه همه بر زبان بیاورند که به برکت خون شهدا و مجاهدت ایثارگران ما، امروز این اتفاق افتاده است. نهضت امام راحل ۷۰ سال قبل در ایام فاطمیه سال ۱۳۴۱ آغاز شد، ماهیت این نهضت فاطمی است.

در بخشی از آیین خاکسپاری این پیکر شهید، هنرمندان و آحاد مختلف مردم در محوطه وزارت فرهنگ  و ارشاد اسلامی در حمایت از مردم فلسطین «شعارهای مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دادند.

مادر شهید محمد مهدی رضوان پیکر این شهید گمنام ۱۸ ساله را به خاک سپرد.

مادر این شهید در سخنانی گفت: آقا محمد من اسم داشت. می‌گفتند شهید محمد رضوان، نمی‌دانم اسم توچیست؟ اما حالا اسمت شهید گمنام است و از تو می‌خواهیم که ما را شفاعت کنی.

مادر شهید رضوان بیان کرد: روزی که مادرت بدرقه‌ات کرد اسم و رسمی داشتی. نمی‌دانم الان مادرت در قید حیات است یا نه اما اکنون ببین که چقدر پدر و مادر و خواهر برای بدرقه‌ات آمده‌اند. چهار سال است که پسرم شهید شده است. من چهار سال است جایی را دارم که می‌توانم بروم با او خلوت کنم. روزی که پیکر شهید علی آقاعبدالهی آمد به خانواده او تبریک گفتم که از چشم انتظاری در آمدند. والدین این شهید که مدتها مفقودالاثر بود بر سر مزار فرزندم می‌آمدند.

وی افزود:فرزند من اعتقادات قوی‌ای داشت. ۱۹ سال سن داشت. او حس و حال قشنگی داشت و من به آن غبطه می‌خورم. ما باید از این شهید بخواهیم که پیش حضرت فاطمه زهرا دست ما را بگیرد و همه جوانان را عاقبت بخیر کند.

پیکر این شهید گمنام که در عملیات رمضان در سال ۱۳۶۱ و در منطقه شرق بصره به شهادت رسیده است در محوطه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاکسپاری خواهد شد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا