مرور خاطرات ناخدای ناو گروه ۸۶ در یک ویژه برنامه شب یلدا

ویژه برنامه پیشکش زمستان در شب یلدا با چند بخش به روی آنتن رادیو اقتصاد می‌رود.

طاهره جولانی مدیر گروه کسب و کار و کارآفرینی رادیو اقتصاد در رابطه با ویژه برنامه‌های یلدایی این شبکه رادیویی گفت: برنامه سازی مناسبت‌های ملی و مذهبی در شبکه‌های عمومی و تخصصی کمی متفاوت است. رادیو اقتصاد در طراحی ویژه برنامه شب یلدا گرچه نگاه تخصصی به موضوع دارد اما سعی می‌کند جذابیت و سرگرمی تحت الشعاع قرار نگیرد و با برنامه ریزی خلاق و مدبرانه که حاصل هفته‌ها برنامه ریزی است سعی دارد برنامه‌ای متفاوت و جذاب تقدیم شنوندگان نماید.

وی ادامه داد: بیشترین تمرکز در این برنامه ارائه یک شب نشینی به مثابه شب چره‌های قدیم است که سنت آمد و شد و میهمانی را در ذهن مخاطب تداعی شود و در 3 ساعتی که بر روی آنتن هستیم پر از خاطره گویی و گپ و گفت دوستانه خواهیم داشت.

وی از راه اندازی پویش در این برنامه خبر داد و گفت: پویش پیشکش زمستان از 3 هفته گذشته راه اندازی شده است و از مخاطبان درخواست کردیم خاطره‌های جالب یلدایی خود را برای ما بازگو کنند و تاکنون استقبال خوبی از سوی شنوندگان صورت گرفته است.

جولانی در توضیح آیتم‌های این برنامه افزود: شاخص ترین بخش این برنامه، گفتگوی یلدایی با ناخدای ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش ایران است که سال گذشته ماموریت 210 روزه به دور دنیای داشتند و خاطرات شنیدنی را از برگزاری یلدا بر روی عرشه کشتی بازگو می‌کنند.

وی ادامه داد: از بخش‌های جذاب این برنامه، بازیگر حاضر در استودیوست که در رفت و آمدهای مکرر گفتگوهای طنز با مجریان خواهد داشت و در کنار آن موسیقی‌های زنده با سازهای تنبک و تار و تنبور این شب را به یادماندنی خواهد کرد.

مدیر گروه کسب و کار و کارآفرینی در توضیح آیتم موفقیت گفت: در این آیتم با کار آفرینان مطرح کشور همچون دکتر محتشمی و دکتر شاه حسینی درباره راهکارهای رسیدن به موفقیت های اقتصادی و هدف گذاری در زندگی گفتگو خواهیم کرد و راهکارهای عملیاتی را به مخاطبان آموزش خواهیم داد.

وی آیتم آدم حسابی‌ها را از دیگر بخش‌های این برنامه معرفی کرد و گفت: در این آیتم با تولید کنندگان برتر محصولات کشاورزی یلدایی از جمله انار، هندوانه و پسته به گفتگوی صمیمانه می‌نشینم و بازار این محصولات را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

وی در توضیح آیتم دور کرسی گفت: در این بخش نمایشی چند بازیگر در نقش پدربزرگ و مادربزرگ و فرزندان و نوه‌ها در خصوص اهمیت دید و بازدید ایفای نقش می‌کنند و تجربیات خود از سال‌های گذشته را در اختیار شنوندگان قرار می‌دهند.

طاهره جولانی ادامه داد: در بخش موسیقی زنده، حامد محضرنیا خواننده خوش صدای کشور نیز قطعاتی دلنشین با موضوعات یلدایی را تقدیم شنوندگان خواهد کرد و گفتگو با شخصیت‌های مهم اقتصادی نیز از دیگر بخش‌های این برنامه است.

وی شاهنامه خوانی را از دیگر قسمت‌های این برنامه اعلام کرد و گفت: در این بخش 2 تن از شاهنامه خوان‌ها حضور خواهند داشت و به صورت ویژه و شنیدنی شاهنامه خوانی خواهند کرد و در بخش فال حافظ شوخی طنز با اشعار در قالب فال خواهیم داشت.

وی همچنین از مسابقه جذاب در این برنامه خبر داد و گفت: مسابقه 7 دقیقه‌ای در چند بخش این برنامه اعضای خانواده برگزار می‌شود و در پایان یک خانواده به عنوان برنده نهایی معرفی می‌شوند.

مدیر گروه کسب و کار و کارآفرینی در توضیح آیتم آبدارچی گفت: در این بخش یکی از بازیگران تحت عنوان آبدارچی وارد استودیو شده و با تعارف خوراکی‌های یلدایی با مجریان به گپ و گفت می‌پردازد.

وی ادامه داد: در آیتم صندوقچه تاریخچه راه اندازی مشاغل در زمان‌های دور دست با حضور آقای فرازمند به سمع شنوندگان خواهد رسید.

این برنامه به تهیه کنندگی فرزانه صادقیان و گویندگی فاطمه نیرومند و محسن احمدی فر پنج شنبه 30 آذر از ساعت 21 به مدت 180 دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا