از مجوز کتاب سیدمهدی شجاعی چه خبر؟

جلسه بررسی کتاب سیدمهدی شجاعی برای صدور مجوز نشر به تعویق افتاد.

چندی پیش سیدمهدی شجاعی در یادداشتی خطاب به شورای نظارت بر کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسبت به توقیف کتاب «اگر غم لشگر انگیزد» معترض شده بود که این موضوع در میان فعالان حوزه ادبیات بازتاب داشت.

در پی این موضوع، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت صدور مجوز این کتاب، روز هفدهم آذرماه به ایسنا گفت: با دوستان خود صحبت کردم و ان‌شاءالله در هفته آتی این موضوع را به شکل حضوری جلو خواهیم برد. بنای ما این است که همه بزرگان فرهنگ و هنر با آرامش کار خود را انجام دهند اما در عین حال قانون هم در جای خود قرار دارد. ممکن است در نقطه‌ای سوءتفاهمی شکل بگیرد اما آقای شجاعی از مفاخر فرهنگ و ادب با پیشینه‌ای بسیار خوب و آثاری پرمخاطب در حوزه ادبیات دینی هستند و به ایشان و آثارشان احترام می‌گذاریم.

حال محمدعلی مرادیان، مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت کتاب «اگر غم لشگر انگیزد» سیدمهدی شجاعی گفت: به دستور آقای اسماعیلی (وزیر ارشاد) قرار شد جلسه حضوری اعضای شورای نظارت بر کتاب بزرگسالان با حضور آقای شجاعی برگزار شود اما به علت این‌که ایشان در سفر کربلا هستند و دو هفته دیگر بازمی‌گردند، این جلسه به تعویق افتاد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا