کارگردان فلسطینی: غربی‌ها در نسل‌کشی فلسطینی‌ها همدست هستند

کارگردان فلسطینی حاضر در جشنواره سینماحقیقت با اشاره به نقش قدرت‌های غربی و حمایت اروپا و ایالات متحده از جنایات اسرائیل گفت: این ملت ها در نسل کشی و کشتار همگانی مردم فلسطین با اسرائیل همدست هستند و دادگاه های بین المللی آنها را در قبال اقدامات‌شان محکوم خواهند کرد.

عاید نباء، کارگردان فلسطینی که به خاطر کار گسترده‌اش روی روایت‌های فلسطینی شهرت دارد، درباره نقش حیاتی فیلم‌های مستند در انتقال حقیقت درباره غزه گفتگو کرد.در اولین روز جشنواره، نباء در کارگاه ویژه ای که به غزه اختصاص داشت، شرکت کرد.

عاید نباء در گفت‌وگوی اختصاصی خبرگزاری فارس با تاکید بر تأثیر مثبت سوابق متنوع در کارنامه کاری خود، خود را فیلمساز فلسطینی-اردنی-فرانسوی معرفی کرد. او تعهد تزلزل ناپذیر خود را به ساخت فیلم مستند، به ویژه با تمرکز بر قلب روایت خود – مسئله فلسطین – ابراز کرد. کار نباء در این عرصه از سال 2004 آغاز شده و در طول دو دهه گذشته، او کار خود را وقف روشن کردن مبارزات و داستان های مردم فلسطین کرده است.

در جشنواره سینما حقیقت، عاید نباء در کارگاهی که به طور خاص به مسائل فلسطین اختصاص داشت، با تمرکز قوی بر مسئله غزه مشارکت داشت. در حالی که او مستند خاصی را به نمایش نگذاشت، از «پانل غزه» به عنوان فرصتی برای به اشتراک گذاشتن گزیده‌هایی از مجموعه گسترده آثارش استفاده کرد و به بینندگان دیدگاهی اجمالی از نحوه داستان‌سرایی خود ارایه داد.
نباء توضیح داد: در این پنل بخش‌هایی از برخی از فیلم‌هایم را به نمایش گذاشتم تا مخاطبان ببینند که من در این سال‌ها چه کار کرده‌ام.
عاید نباء در این مصاحبه بر نقش محوری مستندها در انتقال روایت فلسطین به جهان تاکید کرد. وی خاطرنشان کرد که مستند به عنوان یک شکل معتبر و جامع از هنر، می تواند ترکیبی از تصاویر، صدا، توصیفات و زمینه تاریخی را ارائه دهد که رسانه ای قدرتمند برای انتشار پیام فلسطین است. نباء بر لزوم مقابله با تبلیغات علیه روایت فلسطینی تاکید کرد و بر مبارزه مداوم برای حقیقت و عدالت تاکید کرد.
او با شور و اشتیاق ادامه داد: مستند شکل اصلی هنر یا شکل اصلی سینما است که پیام فلسطین و روایت فلسطین را بخوبی ارائه می کند.

نباء با پرداختن به نقش قدرت های غربی، تاکید کرد که مبارزه فلسطینی ها به طور پیچیده ای با حمایت اروپا و ایالات متحده از اسرائیل مرتبط است. وی با انتقاد از همدستی این ملت ها در نسل کشی و کشتار همگانی، اظهار کرد که معتقد است تاریخ و دادگاه های بین المللی آنها را در قبال اقدامات خود محکوم خواهند کرد.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا