یک اتفاق قابل پیش‌بینی؛ «نگهبان شب» از رقابت اسکار حذف شد

آکادمی اسکار درحالی فهرست اولیه ۱۰ بخش خود از جمله نامزدهای بهترین فیلم بین‌المللی، مستند بلند و انیمیشن کوتاه را اعلام کرد که در اتفاقی قابل پیش‌بینی نماینده ایران در این رقابت حذف شد.

تقریبا دو هفته قبل و در تاریخ 17 آذرماه بود که آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار فهرست ۸۸ فیلم واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۴ را منتشر کرد و «نگهبان شب» نماینده سینمای ایران یکی از 88 فیلمی بود که حائز شرایط رقابت برای اسکار شده بود.

با این وجود بررسی مقالات منتشر شده در رسانه‌های مهم بین‌المللی نشان می‌داد «نگهبان شب» شانسی کمی برای راه‌یابی به رقابت نهایی بهترین فیلم خارجی زبان اسکار دارد و شب گذشته این گمانه‌زنی‌ها با اعلام فهرست اولیه ۱۰ بخش جوایز اسکار به واقعیت رسید.

براساس اعلام آکادمی اسکار ۱۵ فیلم توانستند در رقابت اسکار بین‌المللی ۲۰۲۴ باقی بمانند که به این ترتیب «نگهبان شب» رضا میرکریمی و نماینده ایران در این بخش از ادامه رقابت بازماند.

«آمریکاتسی» از ارمنستان، «راهب و اسلحه» از بوتان، «سرزمین‌ موعود» از دانمارک، «برگ‌های افتاده» از فنلاند، «طعم چیزها» از فرانسه، «تالار معلمان» از آلمان، «سرزمین خدا» از ایسلند، «من کاپیتان» از ایتالیا، «روزهای عالی» از ژاپن، «توتم» از مکزیک، «مادر همه دروغ‌ها» از مراکش، «جامعه برف» از اسپانیا، «چهار دختر» از تونس، «۲۰ روز در ماریوپل» از اوکراین و «منطقه مورد علاقه» از انگلستان  15 فیلمی هستند که در رقابت برای تصاحب مجسمه طلایی اسکار حضور دارند.

نامزدهای اسکار در تمامی بخش‌ها ۲۳ ژانویه ۲۰۲۴ معرفی  و مراسم نهایی اهدای جوایز در تاریخ ۱۰ مارس (۲۰ اسفند) برگزار می‌شود.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا