سردار سلیمانی: اگر به خدا اعتقاد داشته باشیم، محال است ما را تنها بگذارد

سردار سلیمانی پیش از آغاز عملیات کربلای 4 به نیروهایش این طور قوت قلب می‌داد: اگر ما اعتقاد داریم که خدا وجود دارد، اگر ما اعتقاد داریم که معاد وجود دارد، باید بدانیم محال است خدا ما را تنها بگذارد.

حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس یکی از فرماندهان لشکر ۴۱ ثارالله بود. او در بحبوحه عملیات کربلای ۴ که ۳ دی‌ماه سال ۱۳۶۵ آغاز شد، گفته بود: «من به شما بگویم شیطان دارد در جبهه ما داد می‌زند و باید ما مواظب باشیم که یکی از این شیطان‌ها نشویم … هیچ زمانی از زمان امروز حساس‌تر نیست جبهه ما.»

با این حال در صوتی کم‌تر شنیده شده از سردار سلیمانی که قبل از عملیات کربلای ۴ در روز ۲۱ آذرماه سال ۱۳۶۵ و در نهر شیرعلی با آرامش خاطر می‌گوید: «اگر به خدا اعتقاد داشته باشیم، محال است ما را تنها بگذارد.»

در صوت این سخنرانی می‌شنویم: «یک انسان با غیرت در این مملکت از هر بُعدی نگاه کند، چه بعد ملی باشد، چه بُعد اسلامی، این مملکت، مملکت تحقیرشده‌ بود. اما امروز نگاه کنید؛ این مملکت یک حرکت، یک تزلزلی در دنیا به وجود آورده.»

سردار سلیمانی در این سخنرانی به برخی نیروهای تخریب، اعلام می‌کند: «این‌ها لطف خداست برادرها! محال است اگر ما معتقد به خدا و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستیم، خدا ما را تنها بگذارد.»

وی تأکید می‌کند: «اگر ما اعتقاد داریم که خدا وجود دارد، اگر ما اعتقاد داریم که معاد وجود دارد، اگر ما معتقد به این اعتقادات هستیم، باید بدانیم که محال است خدا ما را تنها بگذارد. این جریانات انقلابی و این حرکت‌ها برای ما روشن می‌کند، مثل این جریان آمریکا اقتضایش مثل یک سوره قرآن است که بر پیغمبر صل‌الله علیه و آله و سلم نازل شده، یک چیز عینی است که دارد طبل می‌زند و ملت را آگاه می‌کند که این انقلاب یک چیز الهی است. ما باید تلاش کنیم از این ریسمان جدا نشویم.»

سردار سلیمانی در پایان می‌گوید: «شهید علی محمدی فرمانده گردان دفاع مقدس در دفترچه‌اش نوشته بود: «ای برادر عرب که تو به دنبال منی و من به دنبال تو! به خدا قسم، اگر من را شهید کنی شفاعتت می‌کنم.»

دیروز سوم دی‌ماه، سی‌وهفتمین سالگرد آغاز عملیات کربلای ۴ در دوران دفاع مقدس بود.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا