شب شعر غزه در تالار وحدت برگزار شد

شب شعر غزه در تالار وحدت با حضور تعدادی از شاعران داخلی و خارجی و حضور برخی مقامات کشوری برگزار شد.

شب شعر بزرگ غزه با حضور شاعران چهارده کشور جهان و حوزه مقاومت و محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در محل تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم، پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و برخی دیگر از مسئولان حضور دارند.

شب شعر بین‌المللی غزه با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از فلسطین، مرکز شعر و موسیقی و سرود صدا و سیما، شهرداری تهران، بنیاد رودکی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در آستانه هشتادمین روز حماسه طوفان الاقصی و حماسه بزرگ مردم مقاوم و مظلوم فلسطین و غزه  برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از شاعران کشور‌های اسلامی مانند ایران، نپال، هند، سوریه، آذربایجان، عراق، ترکیه، قزاقستان همراه بود شاعران این کشور‌ها با سرودن اشعار خود یاد و خاطره مردم غزه را گرامی داشتند.

در  این مراسم قطعه ارکستر سمفونیک صدا و سیما با عنوان قدس شریف، با شعری از علیرضا قزوه اجرا شد.

در همین حال، محمدمهدی ایمانی‌پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم در سخنانی، اظهار کرد: طبع ادبی و نظم و نثر، زمانی که در خدمت یک آرمان مقدس در می آید به خودی خود، جریان ساز است.

از سوی دیگر پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما هم، پشت تریبون رفت و با تاکید بر اینکه که حماسه عاشورا توسط شاعران طی قرن‌ها، زنده نگه داشته شده است، ابراز کرد: بنابراین حماسه امروز مردم غزه نیز با کمک شاعران باید زنده نگه داشته شود. در واقع شعر باید حماسی باشد.

همچنین محمد مهدی اسماعیلی در این مراسم  با اشاره به برگزاری برنامه‌های متعدد و متنوع هنری و ادبی با موضوع غزه و جنایات رژیم صهیونیستی گفت: آراستن موضوعات مهم به شعر و هنر آنها را به پیامی ماندگار تبدیل می‌کند .

اسماعیلی همچنین در ادامه افزود: مردم ایران پای مظلومان غزه ایستاده‌اند و امروز در هر محفلی یاد فلسطین هستیم که این اتفاق مهمی است.

وزیر فرهنگ تصریح کرد: دست اهالی فرهنگ و هنر و رسانه در همه دنیا را به دلیل این میزان خلوص برای حمایت از فلسطین می‌فشاریم.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا