انتقاد به داریوش ارجمند برای بوسیدنِ تندیس «حاج قاسم»/ ۱۰۰ بار دیگر هم می‌بوسم و اصلاً گوشم به این هجمه‌ها بدهکار نیست

داریوش ارجمند اعتقاد دارد سردار سلیمانی به‌اعتقاد من یک سپاه، لشکر و ارتش بود. روزی که تندیس حاج قاسم سلیمانی را بوسیدم از من انتقاد کردند حالا می‌گویم ۱۰۰ بار دیگر هم می‌بوسم.

بازیگری است که به نقش‌های مختلفی از جمله مالک اشتر سریال “امام علی(ع)” او را می‌شناسیم؛ داریوش ارجمند.

او در آیین اعطای تندیس دانشگاه تهران به نمادهای مقاومت این نکته را مطرح کرد: حاج قاسم را دنباله رستم می‌دانم که مرزبان مملکت من بوده است، سردار سلیمانی هم تا روزی که زنده بود مرزبان مملکت من بود.

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون هم همچون بسیاری دیگر بارها مورد هجمه قرار گرفته که چرا درباره غزه و کودکانش، درباره سبک زندگی اسلامی و ابتذال در سینما و خیلی موارد صحبت می‌کند. همچون نکاتی که برخی از بانوان بازیگر از حمله اکانت‌های فیک و فشار روانی به چهره‌ها گفته‌اند.

حالا او ناظر به این حواشی و اتفاقات در دانشگاه تهران می‌گوید: وقتی تندیس سردار سلیمانی را بوسیدم از من انتقاد کردند اما من باز هم تندیس را می‌بوسم؛ اصلاً 100 بار دیگر هم می‌بوسم. اصلاً گوشم به این هجمه‌ها بدهکار نیست.

البته داریوش ارجمند در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم هم این گفته‌های حماسی‌اش را درباره شهادت حاج قاسم این‌گونه ادامه می‌دهد: هنوز روز تشییع حاج قاسم از یادم نمی‌رود؛ وقتی به تشییع‌های باشکوه و سیل خروشان جمعیت نگاه می‌کنم جوانانی به چشم می‌آیند که همه‌شان می‌گویند “من قاسم سلیمانی‌ام”. این را بدانید که اسلام با رفتن مالک اشتر در زمان خود حضرت علی متوقف نماند و نمی‌ماند. نمی‌دانم واقعاً از این مرد چه بگویم، رفت به خیل دوستان و همرزمانش همچون شهید کاظمی پیوست.

وی در خصوص شباهت شهادت مالک اشتر و شهادت “حاج قاسم” گفت: سردار سلیمانی به‌اعتقاد من یک سپاه، لشکر و ارتش بود. شهادت قاسم سلیمانی به‌مانند لحظه شهادت مالک اشتر است که فرمان حضرت علی(ع) در دستانش بود و دستش به زمین نیفتاد، سردار سلیمانی هم همین طور است. سردار سلیمانی به خاک نیفتاده؛ او یک روح و جان بود و از دست نرفته است.

بازیگر مالک اشتر سریال “امام علی(ع)” افزود: این بشارت را قرآن کریم به ما داده که آنها نمی‌میرند و زنده‌اند و نزد خداوندشان روزی می‌خورند. شما نگاه کنید قاسم سلیمانی با این تکفیری‌ها و داعشی‌ها چه کرد. من هر سال که سالگرد ایشان فرا می‌رسد این پرواز آسمانی را به امام زمان(عج) و مقام معظم رهبری تبریک و تسلیت می‌گویم.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا