توضیحات تهیه‌کننده سریال «ترور» برای عدم نمایش چهره شهید سلیمانی

تهیه کننده سریال «ترور» گفت: به دلیل اینکه اولین کار نمایشی در خصوص شهید سلیمانی است، نگاهمان این بود که در اولین اثر نمایشی به سیمای شهید نزدیک نشویم و بازیگری با چهره ایشان نقش آفرینی نکند و به همین دلیل تصویر شهید عزیز به صورت مستندنگاری نمایش داده خواهد شد.

مجتبی امینی، تهیه کننده سریال ترور با حضور در بخش خبری 10:30 شبکه خبر سیما در خصوص این سریال گفت: با توجه به زحمات عوامل این پروژه، ترور یکی از موفق ترین سریال‌های رسانه ملی در دهه اخیر خواهد بود. در این مدت دوستان ما روزی بیش از 20 ساعت زحمت کشیدند و روزانه تنها 4-3 ساعت می‌خوابیدند.

امینی در خصوص نقطه آغاز سریال ترور و همزمانی با دبیری  چهل و دومین جشنواره فیلم فجر نیز اظهار داشت: این پروژه از اسفندماه سال گذشته آغاز شده است. سال گذشته که جشنواره فجر به پایان رسید قرار نبود دبیری جشنواره امسال را بر عهده داشته باشم. از اسفندماه سال گذشته درگیر کارهای پروژه ترور بودیم که بعد از 4 ماه مجددا دبیری جشنواره فیلم فجر بر عهده بنده قرار گرفت. بر این اساس در خردادماه امسال ستاد برگزاری جشنواره را تشکیل دادیم و امروز هم همه چیز طبق برنامه پیش رفته است.

تهیه کننده این سریال در خصوص نمایش چهره سپهبد سلیمانی نیز بیان کرد: به دلیل اینکه اولین کار نمایشی در خصوص شهید سلیمانی است، نگاهمان این بود که در اولین اثر نمایشی به سیمای شهید نزدیک نشویم و بازیگری با چهره ایشان نقش آفرینی نکند و به همین دلیل تصویر شهید عزیز به صورت مستندنگاری نمایش داده خواهد شد.

دبیر چهل و دومین جشنواره فیلم فجر درباره شرایط برگزاری این جشنواره نیز خاطرنشان کرد: امسال استقبال ویژه‌ای از چهل و دومین جشنواره فیلم فجر شد و شاهد فیلم‌های خوبی هستیم. با توجه به استقبال زیاد فقط ۵۱ فیلم اولی امسال در جشنواره شرکت کرده‌اند و ۲۲ اثر در سودای سیمرغ حضور دارند. همچنین از ۷۸ کشور هم در بخش بین الملل فجر حضور پیدا کرده‌اند.

گفتنی است پخش سریال ترور از پنج شنبه هفته جاری حوالی ساعت 22 آغاز خواهد شد.

این مجموعه تلویزیونی درباره ترور نافرجام سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی در کرمان است که به سفارش مرکز سیما فیلم و با مشارکت موسسه فرهنگی هنری اندیشه شهید آوینی تولید شده است.

فرهاد قائمیان، انوش معظمی، جعفر دهقان، رامین راستاد، مهدی سلوکی، افشین سنگ چاپ، حسین شفیعی، داریوش مهربان با حضور محمد حسین لطیفی با هنرمندی هدایت هاشمی و با معرفی شهرام ابراهیمی و نانت تومه  از جمله بازیگران این سریال هستند.

سریال «ترور» پنج شنبه‌ها و جمعه ها از سا عت 22 روی آنتن شبکه ۱ سیما خواهد رفت.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا