تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» در سمنان ادامه دارد

تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» از آخرین پیشرفت‌های ساخت این سریال الف ویژه تلویزیون سخن گفت.

فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری ادامه دارد. ساخت این سریال که به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام(ص) می‌پردازد از نیمه تابستان امسال به بخش ایران باستان رسید.

حسین طاهری، تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» با بیان اینکه فیلمبرداری فصل ایران از نیمه تابستان در شهرک سینمایی ایران (غزالی) آغاز شد، گفت: در این مرحله، فیلمبرداری سکانس‌های لوکیشن کاروانسرای مرمر تیسفونی و اتاق کار زریر انجام شد و این روزها فیلمبرداری در استان سمنان و مناطقی از شاهرود ادامه دارد.

تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» با بیان اینکه گروه سازنده سریال تا پایان زمستان امسال در شاهرود خواهند ماند تا از فضای زمستانی منطقه برای پیشرفت صحنه‌های متنوع داستان استفاده ببرند، گفت: فیلمبرداری اوایل سال آینده در شهرک سینمایی ایران(غزالی) و در لوکیشن مجموعه ماربین ادامه خواهد یافت.

طاهری درباره دکور مجموعه ماربین گفت: تمام بناهای ساخته شده برای سریال «سلمان فارسی» از جمله مجموعه ماربین با پی ریزی مناسب، مواد و مصالح ماندگار ساخته شده تا به عنوان یادگاری ارزشمند برای آیندگان باقی بماند.

وی ساخت مجموعه ماربین را پایان یافته خواند و گفت: مراحل نازک کاری و تزئینات نهایی باقی مانده که تا اوایل بهار سال 1403 به پایان رسیده و برای فیلمبرداری آماده می‌شود.

طاهری با ابراز امیدواری برای پایان فیلمبرداری فصل ایران باستان در عرض 18 ماه آینده، گفت: طبق جمع بندی انجام شده با سازمان یک سال و نیم آینده، مشغول فیلمبرداری فصل ایران باستان خواهیم بود و سپس فیلمبرداری فصل پایانی یعنی حجار را آغاز خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: البته مراحل پیش تولید فصل حجاز هم اکنون با ریتم آرامی در حال انجام است تا وقفه‌ای در ساخت سریال ایجاد نشود.

تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» درباره لوکیشن های فصل حجاز هم گفت: فصل حجاز در چند منطقه مختلف ساخته خواهد شد که یکی از آن ها شهرک سینمایی نوراست. تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» همچنین درباره بازیگران جدیدی که به طرح اضافه خواهند شد، گفت: فصل ایران باستان، پربازیگرترین فصل سریال است که به مرور و با نظر کارگردان و تیم تولید، بازیگران جدید، انتخاب و مرحله به مرحله معرفی خواهند شد.

سریال «سلمان فارسی» محصول مرکز سیما فیلم سازمان صداوسیما به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری است که فیلمبرداری فصل ایران ساسانی آن در شهرک سینمایی ایران(غزالی) و استان سمنان ادامه دارد.

این سریال در سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسام به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام(ص) می‌پردازد. با پایان فیلمبرداری فصل بیزانس، حدود پنج ماه است که فیلمبرداری فصل ایران ساسانی آن آغاز شده است. تاکنون بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، علیرضا شجاع نوری، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، بهناز توکلی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران، چند بازیگر خارجی از ارمنستان، یونان، مراکش و تونس و حدود 1500 بازیگر تئاتری و بومی جلوی دوربین این سریال رفته اند. سریال سلمان فارسی در 60 قسمت و از سال 1405 پخش خواهد شد.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا