رونمایی از کتاب” ژنرال قاسم سلیمانی در کوالالامپور

کتاب” ژنرال قاسم سلیمانی؛ سالکی که به داعش پایان داد” در ایام شهادت سردار قاسم سلیمانی با حضور ایرانیان مقیم مالزی در کوالالامپور رونمایی شد.

همزمان با ایام سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی با حضور ولی‌الله محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی، حبیب رضا ارزانی رایزن فرهنگی کشورمان و ایرانیان مقیم مالزی از کتاب” ژنرال قاسم سلیمانی؛ سالکی که به داعش پایان داد” رونمایی شد.

در این مراسم حبیب رضا ارزانی رایزان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی با تسلیت حادثه تلخ تروریستی کرمان، گفت: به واقع دشمنان از نام و تفکر شهید سلیمانی می هراسند و این تحرکات ددمنشانه چیزی از عشق و علاقه مردم ما به آرمان‌های شهید سلیمانی کم نمی‌کند.

وی با بیان اینکه اخلاص و مردم داری عامل محبوبیت شهید سلیمانی شد، تصریح کرد: اقتدار و صلابت قلبی؛ از شهید سلیمانی یک دیپلمات موثر ساخته بود، لذا ما امیدوارم از روش و منش او در زندگی بهره بگیریم.

ارزانی گفت: کتاب گرانسنگ شهید سردار قاسم سلیمانی با عنوان “ژنرال قاسم سلیمانی، سالکی که به داعش پایان داد” (General Qasem Soleimani, The Wayfarer who ended ISIS) توسط انتشارات تاپ (The Other Press) وابسته به انتشارات  آی بی تی مالزی (Islamic Book Trust) برای اولین بار در اردیبهشت ماه سال 1402 در کشور مالزی کوالالامپور، منتشر شد.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی، بیان کرد: این کتاب که توسط آقایان عمران عبدالرحمان، الفیان حمزه و موسی کاظم تألیف و با مقدمه آقای زهیری مسراوی از اعضای نهضت علمای اندونزی آغاز شده و در سه بخش شامل دوازده فصل و یک مقدمه تدوین شده است.

ارزانی با اشاره به اینکه بخش اول کتاب به جایگاه ویژه شهید سلیمانی در قالب داستان ها و روایت هایی از زندگی شهید می پردازد، گفت: بخش دوم کتاب با عنوان “سربازی از کوه‌های کرمان” آغاز می شود و در قالب پنج فصل از با محورهای ” کرمان تا تهران، لبنان (از سال 1998 تا 2019 میلادی)، عراق (از سال 2004 تا 2011 میلادی)، عراق و سوریه (از سال 2011 تا 2019 میلادی) و فلسطین، قاسم سلیمانی، شهید قدس به بررسی شخصیت این شهید بزرگوار می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه بخش سوم کتاب با عنوان “پارادوکس قاسم سلیمانی”، دارای سه فصل است، افزود: در این بخش محورهای مهم وصیتنامه شهید سلیمانی با موضوع “وصیت عشق یک سالک زاهد” آمده است.

ارزانی، اضافه کرد: زندگی بدون ایثار، جانفشانی و اخلاص بی معناست و شهید قاسم سلیمانی با ایستادگی و مقاومت در مقابل مستکبران جهان شیوه درست زیستن را به ما آموخت.

سپس از کتاب” ژنرال قاسم سلیمانی؛ سالکی که به داعش پایان داد” توسط ولی الله محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی و حبیب رضا ارزانی رایزن فرهنگی کشورمان در کوالالامپور رونمایی شد.

در ادامه این مراسم و همزمان با میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا(س) از بانوان ایرانی موثر مقیم مالزی و برگزیدگان مسابقه” قلب من فلسطین” تقدیر شد.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا