ثبت روز «جهانی حماسه فلسطین _ طوفان الاقصی» در تقویم رسمی کشور

با پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی تصویب شد؛

روز جهانی «حماسه فلسطین _ طوفان الاقصی» به پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، در تقویم رسمی کشور ثبت شد.

بر اساس ابلاغ رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به شورای فرهنگ عمومی کشور، ثبت سه مناسبت جدید با عناوین «روز جهانی حماسه فلسطین _ طوفان الاقصی»، روز نسل کشی کودکان و زنان فلسطینی» و «روز علوم انسانی اسلامی – بزرگداشت علامه مصباح یزدی» در تقویم رسمی کشور تصویب شد.

مناسبت‌های جدید پیشنهاد شده از سوی شورای فرهنگ عمومی، پس از بحث و بررسی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، توسط سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و رئیس شورا، به شورای فرهنگ عمومی کشور برای درج در تقویم رسمی کشور ابلاغ شد.

سه مناسبت «روز جهانی حماسه فلسطین _ طوفان الاقصی» ۱۵ مهر، روز نسل کشی کودکان و زنان فلسطینی» ۲۵ مهر و «روز علوم انسانی اسلامی – بزرگداشت علامه مصباح یزدی» ۱۲ دی‌ماه برای درج در متن تقویم به تصویب رسیده رسید. همچنین ۵ آوریل «روز جهانی کودک فلسطینی» برای ثبت در ضمیمه تقویم رسمی کشور مصوب شده است.

طبق تبصره این ابلاغیه، روز ۲۹ دی که پیش از این با عنوان «روز غزه» مصوب شده بود با «روز جهانی فلسطین طوفان الاقصی» ادغام شد و روز ۹ مهر با عنوان «روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی» نیز با روز ۵ آوریل با عنوان «روز جهانی کودک فلسطینی» ادغام و در ضمیمه تقویم ثبت می‌شود.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۸۹۱ خود علاوه بر مناسبت‌های فوق، هشت مناسبت دیگر با عناوین «روز گندم و نان، ۲۵ فروردین»، «روز گل محمدی و گلاب، ۲۰ اردیبهشت»، «روز عسل، ۳۱ مرداد»، «روز خرما، ۲۵ شهریور»، «روز زعفران، ۵ آبان»، «روز انار، ۷ آبان»، «روز زیتون، ۴ آذر» و «روز جهانی کودک فلسطینی، ۵ آوریل» را تصویب و برای درج در ضمیمه تقویم ابلاغ کرد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا