حضور چهره‌های سرشناس سینما و تلویزیون در «نشان ارادت»؛ افتخار نوکری امام حسین (ع)

همایش «نشان ارادت» و «پویش کاشی» امروز دوشنبه 18 دی با حضور جمعی از مسئولان، تهیه کنندگان و هنرمندان شناخته شده سینما و تلویزیون برگزار شد.

همایش «نشان ارادت» پیش از ظهر امروز دوشنبه 18 دی با حضور جمعی از تهیه کنندگان، مسئولان و هنرمندان شناخته شده سینما و تلویزیون برگزار شد. این همایش با عنوان «پویش کاشی» مربوط به برنامه «نشان ارادت» است که در محرم و صفر سال جاری با حضور چهره‌های مطرح پخش شد و این مهمانان پشت کاشی‌هایی که قرار است در صحن و شبستان بارگاه حضرت زینب (س) نصب شود، نام خود و چند نفر دیگر یا یک دلنوشته را ثبت کردند.

پیش از این پویان هدایتی تهیه کننده «نشان ارادت» که فصل ششم آن محرم و صفر روی آنتن  شبکه دو رفت، از برگزاری «پویش کاشی» خبر داده بود که طی آن مهمانان شناخته شده برنامه پشت کاشی‌هایی که قرار است در صحن و شبستان بارگاه حضرت زینب (س) نصب شود، نام خود و چند نفر دیگر و یک دلنوشته را نوشتند. مخاطبان هم در این پویش شرکت کردند و ده ها هزار اسم به برنامه رسید که متقاضی حک شدن روی کاشی‌های صحن‌های متبرک بودند.

همزمان با برگزاری مراسم امروز نیز دو خطاط اسامی شهدای کرمان را پشت کاشی‌ها خطاطی کردند تا در صحن عقیله بنی هاشم نصب شود. همچنین خیرین حاضر در مراسم چند میلیارد تومان کمک به عتبات عالیات را در این مراسم اعلام کردند.

توکلی: تا جهان هست یادآوری این ارزش‌ها باید باقی بماند

هوشنگ توکلی بازیگر پیشکسوت با حضور در این مراسم در سخنانی گفت: ماجرای امام حسین (ع) همه وجودمان است و عمق ماجرا بسیار بزرگ است، ما هم ذره‌هایی در این ترکیب بزرگ هستیم. امیدوارم تا جهان هست یادآوری این ارزش‌ها باقی بماند.

گلریز: پدرم مداح قدیمی بود و من پامنبری‌اش بودم

محمد گلریز نیز دیگر هنرمند پیشکسوتی بود که در سخنانی بیان کرد: من از خاندان اهل بیت (ع) هستم، پدرم مداح قدیمی تهران بود و ما هم گاهی توفیق داشتیم پامنبری ایشان باشیم. به عنوان یک هنرمند کوچک از دست اندرکاران ستاد بازسازی عتبات تشکر می کنم. من گاهی توفیق پیدا می کنم با صدایم مسدع اوقات شوم.

او در این مراسم با خواندن با اشعاری از ژولیده نیشابوری، ارادت خود را به امام حسین(ع) عرضه کرد:

قائمیان: جانم را فدای امام حسین (ع) می‌کنم

گلریز در ادامه چند بیتی در وصف امام حسین (ع) و اهل بیت خواند و سپس فرهاد قائمیان بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در جملاتی اظهار کرد: به پویان (هدایتی تهیه کننده برنامه «نشان ارادت») عزیز و دست اندرکاران برنامه خسته نباشید می‌گویم که «نشان ارادت» را به این جا رسانده‌اند‌. من جانم را فدای امام حسین (ع) می‌کنم و همیشه گفته‌ام از گیر و دار روزگار مرا چه باک خود را فکنده‌ام به کمند تو یا حسین.

صالحی: گفته‌ام نامم را کامل و با عنوان سید در تیتراژها بزنند

سیدعلی صالحی بازیگر هم با بیان اینکه در یک خانواده مذهبی سنتی به دنیا آمده و بزرگ شده‌ام، در خصوص ارادت خود به خاندان اهل بیت بیان کرد: پدر و مادرم و پدران و مادرانشان سادات هستن. بزرگترین ثروت زندگی ام این است که سادات هستم و خواهش کرده‌ام در تیتراژ سریالها هم اسم مرا کامل بزنند. در ۷ سالگی با پدرم و مرحوم عمویم پدر مجید صالحی در روستا تعزیه بازی کرده ام و این نقطه آغاز کارم بوده است.

رفیعی: نوکری امام حسین (ع) افتخار است

حسین رفیعی مجری باسابقه نیز گفت: نوکری امام حسین (ع) یک افتخار هست که هرکسی به سادگی آن را به دست نمی آورد. ما هم افتخارمان این است که نوکر امام حسین (ع) هستیم.

هادی مقدم دوست فیلمنامه نویس و کارگردان دیگر چهره‌ای بود که به دعوت بوذری روی سن آمده بود و در سخنانی گفت: این کاشی‌ها به عنوان اثر هنری کوشش هنرمندان بوده که جمال دستگاه امام حسین (ع) را نمایش بدهند. مردم ایران و عاشقان امام حسین (ع) هم هنرمندانی هستند که با اعمالشان رفتار هنری از خودشان نشان می‌دهند. از همه دعوت می کنم خودشان شعبه ای باشند تا افراد را به شناخت امام حسین دعوت کنند بنده دوستان کلاسها و شاگردانی دارم که از آنها دعوت می کنم و امیدوارم شعبه کوچکی باشم.

مجید شهریاری بازیگر نیز در این مراسم گفت: می گویند معرفت امام حسین (ع) از پر قنداق و شیر مادر به بچه منتقل می‌شود من از ۱۳ سالگی برای امام حسین (ع) خوانده ام تا الان که ۶۳ ساله ام. ۱۶ مرداد امسال به برنامه «نشان ارادت» رفتم و گلایه کردم که چرا تا این سن به کربلا طلبیده نشده ام و ۱۹ مرداد به من خبر دادند آماده باش که امام حسین تو را طلبیده است. ۸ لیتر خون در تن من است عین این ۸ لیتر را تقدیم سیدالشهدا می‌کنم.

محمودی: حال مادرم با توسل به امام حسین (ع) خوب شد

بهنام محمودی والیبالیست دیگر چهره حاضر در برنامه بود که طی سخنانی بیان کرد: از وقتی چشممان را باز کردیم در خانواده بسیار مذهبی آذری زبان بودیم که همه ارادت ویژه ای به اهل بیت داشتیم. اخیرا مادرم مریض بود و ما دست به دامن اهل بیت شدیم. او ۴۰ روز درگیر بیماری بدی بود که نمی‌توانستند تشخیصش بدهند. نزدیک اربعین بود که به «نشان ارادت» آمدم، در این برنامه بغض کردم و دلی اشکی ریختم. بعد از آن با دوستان ورزشی عازم کربلا شدیم و توسلی به امام حسین (ع) داشتم. وقتی برگشتم دکترها بیماری مادر را تشخیص دادند و خداراشکر چیز مهمی نبود. به همین علت برای حسینیه نیمه‌کاره‌ای که در یک منطقه محروم بود، ۵۰۰ متر سنگ خریدیم و تقدیم کردیم. برای محرم بعدی هم نذر کرده ام در راهپیمایی شرکت کنم.

در ادامه سیدحسین متولیان مجری «نشان ارادت» که البته در برنامه فقط صدایش پخش می‌شود در بخش بعدی این مراسم اظهار کرد: یک روزی در صحرای محشر همه ما را به اسم صدا می‌کنند و آن روز ارباب مهربانی داریم که اسم ما را کنار خودش دیده و ما را می‌شناسد.

باید ادامه دهنده مسیر حضرت زینب (س) باشیم

سپس راحله امینیان مجری با بیان اینکه قرار نبود بیاید و حضور در این مراسم روزی اش شد، اظهار کرد: همه ما علاقمند و محب امام حسین هستیم و ان شاءالله نسل ما هم ادامه دهنده همین راه است. امیدوارم ما خانمها ادامه دهنده مسیر حضرت زینب (س) باشیم و نسلی که تربیت می‌کنیم ارادتمند امام حسین (ع) باشد.

این کاشی‌های خوشبخت دل‌های ما را هم با خودشان ببرند

فضه السادات حسینی گوینده خبر از دیگر حاضران این مراسم بیان کرد: امیدوارم این کاشی‌های خوشبخت دل‌های ما را هم با خودشان ببرند و هروقت اشکی بر آنها ریخته یا دست نوازشی بر صورت این کاشی‌ها ریخته شد ما هم ثوابی ببریم‌.

سالی ۱۰ روز صدایم را وقف امام حسین می‌کنم

سپس نوبت به مصطفی راغب خواننده تیتراژ «نشان ارادت» رسید که با حضور در مراسم در سخنانی گفت: من در یک خانواده مذهبی به دنیا آمدم. پدرم جزو خادمین، قرّاء و مداحان بودند و من افتخار می کردم. حالا هم اگر مردم احترامی می‎گذارد به خاطر همین دستگاه است و من هرچه دارم از دولت قرآن است. چه عزتی از این بالاتر که هر سال محرم ۱۰ روز صدایم در هیئات یزد وقف امام حسین (ع) است.

همچنین وی در این مراسم عرض ارادت خود به سالار شهیدان را با قطعه‌ای تقدیم کرد که در ادامه مشاهده می‌کنید:

هیچ وقت ترس از دست دادن فالور نداشتم

وی درباره اینکه آیا از بروز عقایدش ترسی ندارد، تصریح: اوایل عده ای گارد می‌گرفتند. به هر حال من با موسیقی سنتی شروع کردم و حالا در سبک پاپ می خوانم. اوایل هواداران در جریان اعتقادات من نبودند و فکر می‌کردند دارم نقش بازی می‏کنم. من هیچ وقت ترس از دست دادن فالور نداشتم. همیشه گفتم امام حسین برکت می هد و کسانی که اتمسفرمان با هم یکی است یکدیگر را پیدا می کنیم.

این خواننده جوان ادامه داد: ما زیر نظر شرکت هستیم و هر چیزی را نمی توانیم پست و استوری کنم، اما من گفته‌ام بگذارید عقایدم را مطرح کنم و من استوری های مناسبتی ام را می‎گذارم. اوایل عده‌ای گارد می‌گرفتند. اما هنرمند با احساسش سروکار دارد با این همه ذوق و شوق و طرفدار و هوادار با تفکرات و پوششهای مختلف تنها چیزی که می تواند ما را حفظ کند همین عقایدمان است.

برای دهه هشتادی و نودی‌ها چه کردیم!؟

راغب با بیان اینکه اگر می‌خواهیم کسی را به اسلام و عشق امام حسین (ع) دعوت کنیم بهترین دعوت کننده، عمل ما است، تصریح کرد: برای جذب جوان ها جاهایی کم کاری کرده ایم. کسانی که عاشق امان حسین هستند که هستند. برای کسانی که در این دم و دستگاه نیستند چه کرده ایم؟ برای دهه هشتادی و نودی ها. من به نوبه خودم در این عرصه تلاش می‌کنم.

وی ادامه داد: کنسرت عاشورایی با نام «چهارپایه عشق» را به مدت ۱۰ شب در برج میلاد برگزار کردیم که برخی مقابل آن گارد می‌گرفتند ولی من باید در حوزه کاری خودم تلاش میکردم. در این کنسرتها از اقشار مختلف با تفکرات مختلف باحجاب و کم حجاب حضور داشتند و مردم وقتی از سالن بیرون می رفتند طوری حالشان خوب بود که شاید در کنسرت های معمولی اینطوری حالشان خوب نمی شود. سخت نگیریم. کارهایی هست که با انجامشان می توانیم مردم را با دم و دستگاه امام حسین آشنا کنیم. امیدوارم همیشه بتوانم غلام این دستگاه باشم و تا موقعی که نفس دارم امام حسینی بمانم.

این خواننده در پایان با اشاره به هیئتی که ۱۰ هزار نفر در آن شرکت می‌کنند و زندانی هست که دهه محرم را مرخص می گیرد تا در آن شرکت کند، به اجرای نوحه‌ای پرداخت که برای این هیئت ساخته است.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا