نسخه 90 هزارم نخل و نارنج یامین‌پور منتشر شد

انتشارات کتاب جمکران 2 کتاب خود را در تفاهمی با نشر «دارالمعارف الاسلامیه الثقفیه» لبنان به این کشور فرستاد و نسخه 90 هزارم نخل و نارنج وحید یامین‌پور را منتشر کرد.

علاوه بر آن‌که «نخل و نارنج» به ۹۰ هزار نسخه رسید، کتاب‌های «شبیه مریم» و «جواهر مصری» از انتشارات کتاب جمکران به زبان عربی ترجمه شدند و به کشور لبنان رسیدند.

«شبیه مریم» نوشته اکرم صادقی با تصویرگری «محمد صادق» در ۲۵۰ صفحه، درباره زندگی و زمانه بانو فضه، خدمتگزار عالم و شهیر حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها است که از زمان زندگی او در نوبه (شهری در آفریقا) تا زیست وی در فضای مدینةالنبی را روایت می‌کند.

فضه در مقام والایی از ایمان و تقوا قرار دارد. وی در نطق و خطابه قهرمان زبردستی بوده و علاوه بر افتخار خدمت به حضرت زهرا سلام‌الله‌ علیها و روایت حدیث از آن بانوی بزرگ، سراسر زندگی‌اش، از خلوص و معنویت موج می‌زند.

«جواهر مصری» نوشته سعیده ملایی، رمانی در ۱۷۶ صفحه با محوریت بانو آسیه همسر فرعون و مادرخوانده حضرت موسی علیه‌السلام است. حضرت آسیه از زنان بافضیلت در طول تاریخ بوده که داستان زندگی‌اش الگوی انگیزشی در طول قرن‌ها مورد توجه قرار گرفته است. ملکه شهیدی که در دستگاه سلطنتی فرعون روح خود را پاک نگه داشت و به مقامات بالای معنوی دست یافت. بانویی که می‌تواند در دنیای مادی و دنیازده امروز سبک زندگی‌اش موردتوجه قرار بگیرد برای رسیدن به خدا.

این دو رمان تاریخی که از آثار پرفروش انتشارات کتاب جمکران هستند، اخیرا به زبان عربی ترجمه شده و توسط نشر «دارالمعارف الاسلامیه الثقفیه» در کشور لبنان منتشر شده است.


رمان نخل و نارنج که در شمار پرفروش‌های کتاب در سال‌های اخیر است

«نخل و نارنج» نوشته «وحید یامین‌پور»، پژوهشگر و نویسنده معاصر ایرانی درباره زندگی شیخ مرتضی انصاری، مرجع تقلید بزرگ شیعیان در عصر قاجار هم به نسخه ۹۰ هزارم رسید.

شیخ مرتضی انصاری از مراجع بزرگ تقلید و فقهای اثرگذار ایرانی بود که در سال ۱۲۱۴ در دزفول متولد شد و در سال ۱۲۸۱ در نجف درگذشت. او شاگردان زیادی از جمله میرزا محمدحسن شیرازی صاحب فتوای تحریم تنباکو در عصر ناصری تربیت کرد که به‌درستی ادامه‌دهنده راهش بودند. امام خمینی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی نیز از شاگردان مکتب این بزرگ مرجع شیعه است که توانست با مبارزات و رهبری حکیمانه‌اش، انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

یامین‌پور در این کتاب زندگی و زمانه شیخ مرتضی انصاری را در قالب داستانی روایت کرده است. نویسنده در این رمان، به جز زندگی شیخ انصاری و تاریخ علمای شیعه به موضوعات دیگر از جمله جنگ‌های ایران و روس، حضور انگلستان در ایران و دوران امپراتوری عثمانی پرداخته است.

«نخل و نارنج» در انتشارات کتاب جمکران به چاپ رسیده است و اکنون ۹۰ هزارمین نسخه آن در ایام رحلت شیخ مرتضی انصاری وارد بازار کتاب شده است.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا