مدیرعامل موسسه سینماشهر: فروش سینمای ایران از هزار میلیارد تومان گذشت

بنابر اعلام مدیرعامل موسسه سینماشهر فروش سینمای ایران از هزار میلیارد تومان گذشت. این میزان فروش دو ماه زودتر از موعدی که تخمین زده شده‌بود محقق شد.

هاشم میرزاخانی، مدیرعامل موسسه سینماشهر درباره وضعیت فروش سینمای ایران گفت: فروش سینمای ایران در دی ماه از مرز هزار میلیارد تومان گذشت، پیش‌بینی ها این بود که تا پایان امسال به این رقم فروش برسیم اما استقبال مردم از سینما این عدد را رقم زد؛ به طوری که دو ماه زودتر از موعدی که تصور میشد این امر محقق شد.

وی با اشاره به آمار فروش امسال سینمای ایران افزود: طبق آمار سمفا از ابتدای فروردین سال 1402 تا 24 دی فروش سینمای ایران بیش از هزار میلیارد تومان بوده است. همچنین تاکنون بیش از 23 میلیون و 472 هزار نفر در 650 هزار سانس به تماشای فیلم‌ها در سینماها پرداخته‌اند. در این رقم، سهم فروش گیشه سینماها بیش از 491 میلیارد تومان با بیش از 12 میلیون نفر و سهم سامانه‌های فروش آنلاین از فروش سینما تاکنون بیش از 508 میلیارد تومان با بیش از 11 میلیون نفر مخاطب است.

مدیرعامل موسسه سینماشهر درباره سهم فیلم‌های اکران شده در سال 1402 گفت: فروش فیلم‌های اکران شده در سال 1402 بیش از 955 میلیارد تومان با بیش از 22 میلیون و 551 هزار مخاطب بوده است. همچنین سهم فروش گیشه سینماها از مبلغ فروش کل بیش از 471 میلیارد تومان با بیش از 11 میلیون نفر مخاطب بوده است. سهم سامانه‌های فروش آنلاین نیز 484 میلیارد تومان با بیش از 10 میلیون نفر مخاطب بوده است.

میرزاخانی با اشاره به آمار فیلم‌هایی که از سال گذشته به اکران خود در سال 1402 ادامه دادند، گفت: در آمار ارائه شده، فروش فیلم‌های سینمایی مانند «ملاقات خصوصی»، «بخارست»، «خط استوا» و… که در سال گذشته اکران شدند و اکران آن تا امسال ادامه داشت نیز محاسبه شده است؛ بیش از 33 میلیارد تومان و بیش از 713 هزار نفر مخاطب مربوط به این فیلم ها هستند که سهم فروش گیشه سینماها از فروش این فیلم‌ها بیش از 16 میلیارد تومان با بیش از 377 هزار نفر مخاطب بود. سهم سامانه‌های فروش آنلاین نیز از فروش این فیلم‌ها بیش از 16 میلیارد تومان با بیش از 336 هزار نفر مخاطب است.

وی ادامه داد: فروش سایر فیلم‌هایی که در سال 1402 تاکنون اکران شده‌اند (مانند فیلم‌های هنر وتجربه و فیلم‌های خارجی) نیز بیش از 10 میلیارد و 593 میلیون تومان با بیش از 207 هزار نفر مخاطب بود. سهم سامانه‌های فروش آنلاین از فیلم‌های هنر و تجربه و خارجی امسال بیش از 3 میلیارد و 689 میلیون تومان با بیش از 84 هزار نفر مخاطب بوده و سهم سامانه‌های فروش آنلاین نیز بیش از 7 میلیارد تومان با 122 هزار نفر مخاطب است.

میرزاخانی افزود: تئاترهای کمدی که در سینماهای منتخب به اجرای برنامه می‌پردازند در این آمار محاسبه نمی‌شوند. همچنین میانگین قیمت بلیت نیز در سال 1402 حدود 42 هزار تومان به ازای هر نفر است.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا