فیلم «خط قرمز» به دهه فجر می‌رسد

این روزها فیلم تلویزیونی با مضمون نقش اهالی روستایی از اردبیل در روزهای نخست انقلاب اسلامی در مراحل فنی قرار دارد تا آنتنِ دهه فجر برسد.

تله فیلم زمانی در تلویزیون رونقِ بسیاری داشت و آثار متعددی با موضوعات مختلفی ساخته شدند که یکی از مضامین مهمِ آن موضوع «انقلاب اسلامی» است.

مصادیق بارزِ آن «بهمنا» فیلمی است که صداوسیمای مرکز سمنان تولید کرد و در ایام دهه فجر سال‌های قبل روی آنتن رفت. بازیگران شاخصی همچون سیاوش طهمورث و حسن اسدی در آن ایفای نقش کردند.

موضوع مبارزات مردم کهگیلویه و بویراحمد در «دژ سوق» به نمایش درآمد و فرهاد جم و جمشید جهانزاده در آن بازی کردند. ماجرای پیوستن ارتش به مردم کردستان به کارگردانی حسین تبریزی در قالب فیلمی تلویزیونی در ایام دهه فجر به آنتن رسید.

چندین فیلم تلویزیونی دیگر با موضوع انقلاب اسلامی و نقش شهرهای مختلف در این عرصه را به نمایش درآورد.

امسال «خط قرمز» به قلم و کارگردانی محمدباقری نیکو و تهیه کنندگی عباس جاهد در استان اردبیل ساخته و به مرحله پایانی موسیقی و صداگذاری رسیده است.

در این فیلم فرشید سلامت، صادق مولایی، نسرین هوشیار، محمدرضاخدایی و زهرا جعفری نقش‌آفرینی کرده‌اند.

خط قرمز به نقش اهالی روستای نیارق اردبیل و شهدای آن در روزهای نخست انقلاب اسلامی و سپس همراهی مردم استان می‌پردازد و تصویربرداری فیلم «خط قرمز» در مناطقی از شهرستان‌های اردبیل و گرمی انجام شده و قار راست در ایام دهه فجر از شبکه‌‌ سراسری و استانی پخش شود.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا