ملکه دانمارک موضوع سریال شد

یک هفته پس از کناره‌گیری «ملکه مارگرته» از تاج و تخت دانمارک، خبر ساخت سریالی درباره زندگی او منتشر شد.

 «ملکه مارگرته»‌ که در هفته گذشته، پس از ۵۲ سال دقیقاً در همان تاریخی که ملکه شد، از تاج و تخت دانمارک کناره‌گیری کرد، موضوع سریال جدیدی خواهد بود.

«گاردین»‌ در گزارشی نوشت، این برنامه تلویزیونی، با عنوان «به لطف خدا»(Af Guds nåde)،‌ توسط «سم پروداکشنز»، کمپانی سازنده سریال درام «وثیقه» و پخش‌کننده دانمارکی «TV۲» در دست ساخت است. داستان این سریال در کاخ «املینبورگ»، اقامتگاه رسمی خانواده سلطنتی در «کپنهاگ» و با تولد «مارگرته»‌ در سال ۱۹۴۰ شروع می‌شود.

تهیه‌کنندگان این سریال می‌گویند که داستان این سریال از دیدگاه اعضای خانواده سلطنتی و همچنین کارمندان دربار سلطنتی روایت می‌شود. به عبارتی دیگر این سریال بیش از هر چیز دیگری داستان یک دختر و خانواده‌اش را روایت می‌کند.

خبر ساخت این سریال در حالی اعلام شد که یک هفته قبل «مارگرته»‌، صاحب عنوان طولانی‌ترین دوران حکومت فرمانروایان دانمارک، در سن ۸۳ سالگی کناره‌گیری کرد تا تاج و تخت را به پسر ۵۵ ساله خود، «فردریک دهم‌»و همسرش، «ملکه مری» واگذار کرد. به این ترتیب «مارگرته» نخستین حکمران سلطنتی دانمارک است که در ۹۰۰ سال اخیر داوطبانه از سلطنت کناره‌گیری کرده است.

ده‌ها هزار نفر در خیابان‌های کپنهاگ برای وداع با او در روز یکشنبه در حالی که او برای کناره‌گیری به پارلمان دانمارک در کاخ کریستینزبورگ رفت، صف کشیدند.

سریال (Af Guds nåde) یک سال و نیم است که در دست ساخت است و انتظار می‌رود سال آینده منتشر شود.

«متا لوئیز فولداگر سورنسن»، تهیه‌کننده اجرایی این سریال که تهیه‌کننده «یک عاشقانه سلطنتی»، درام نامزد اسکار سال ۲۰۱۲ با بازی «آلیسیا ویکاندر» و «مدس میکلسن» بود، گفت که ملکه سابق «بخشی از تاریخ دانمارکی‌ها بوده است».

«سم پروداکشنز» از مقایسه این سریال با سریال موفق نتفلیکس درباره خانواده سلطنتی بریتانیا خودداری کرد و تنها اعلام کرد که «این یک داستان بزرگ در مورد ملکه مارگرت و وقایع تاریخی از زمان تولد او در سال ۱۹۴۰ خواهد بود.»

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا