«آناتومی یک سقوط» منتخب فرانسوی‌ها شد

فیلم «آناتومی یک سقوط» جایزه بهترین فیلم، فیلمنامه و بازیگر زن جوایز سالانه لومیر سینمای فرانسه را به خود اختصاص داد.

مراسم اعطای جوایز بیست و نهمین دوره جوایز لومیر فرانسه برگزار شد و فیلم «آناتومی یک سقوط» به کارگردانی «ژوستین تریه» جایزه بهترین فیلم و فیلمنامه را دریافت کرد و «سندرا هولر» نیز برای بازی در این فیلم بهترین بازیگر زن این جوایز شناخته شد.

«آناتومی یک سقوط» که نخستین نمایش جهانی خود را در جشنواره کن سال گذشته میلادی تجربه کرد و جایزه نخل طلای بهترین فیلم را به خود اختصاص داد، یکی از فیلم‌های موفق فصل جوایز سینمایی بوده و جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان گلدن گلوب را از آن خود کرده و به جمع نامزدهای نهایی جوایز بفتا در این شاخه نیز راه پیدا کرده است.

این فیلم در نظرسنجی نشریه ایندی وایر بر اساس نظرسنجی از ۱۵۸ منتقد و روزنامه نگار از سراسر چهان در رتبه هفتم برترین فیلم‌های سال ۲۰۲۳ قرار گرفت و جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جوایز فیلم اروپا را نیز دریافت کرده است.

داستان این فیلم با بازی ساندرا هولر، سوان آرلو، میلو ماچادو و … درباره یک نویسنده آلمانی است که پس از مرگ شوهرش در برف، گیر می‌کند و در شرایطی مرموز به جرم قتل همسرش دستگیر می‌شود و سعی می‌کند در طول دادگاه بی گناهی خود را اثبات کند.

این فیلم که به طرز عجیبی از سوی سینمای فرانسه برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۴ انتخاب نشد، شانس خود را در دیگر شاخه‌های این جوایز از جمله بهترین کارگردانی، بازیگر زن، فیلمنامه و تدوین جستجو می‌کند.

در سایر بخش‌های جوایز لومیر فرانسه که معادل جوایز گلدن گلوب آمریکاست، «توماس کایلی» برای فیلم «قلمرو حیوانات» جایزه بهترین کارگردانی را به خانه برد و «اره ورتهالتر» نیز برای بازی در فیلم «پرونده کُلدمن» بهترین بازیگر مرد نام گرفت.

جایزه بهترین فیلم اول یک کارگردان به فیلم «رپچر» به کارگردانی «آیریس کالتنبک» رسید و «درباره علف‌های خشک» ساخته «نوری بیلگه جیلان» هم جایزه بهترین فیلم خارجی سال جوایز لومیر را به خود اختصاص داد.

منبع: سینماپرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا