«مرغ سحر» در جشنواره می‌خواند/ «پشت چراغ قرمز» و هویت ملی

چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در چهارمین روز خود میزبان ۲۴ اجرای نمایشی است که در ۲ بخش صحنه‌ای و خیابانی اجرا می‌شوند.

روز چهارشنبه ۴ بهمن و در چهارمین روز از چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، ۱۳ نمایش در بخش صحنه‌ای و ۱۱ نمایش در بخش خیابانی جشنواره اجرا می‌شوند.

۳ نمایش در بخش هویت ملی

در چهارمین روز جشنواره چهل و دوم تئاتر فجر و در بخش هویت ملی، نمایش «تروما» به کارگردانی احمد سلیمانی از تهران با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، ساعت ۱۹ در تالار وحدت، نمایش «مرغ سحر» به کارگردانی رضا حسینی از مشهد با مدت‌زمان ۸۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر و نمایش «پشت چراغ قرمز» به کارگردانی محسن سلیمانی فارسانی از تهران با مدت‌زمان ۶۵ دقیقه، ساعت ۱۹، در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.

۴ نمایش در بخش مسابقه تئاتر ایران

در این روز نمایش‌های «مرغ سحر» به کارگردانی رضا حسینی از مشهد با مدت‌زمان ۸۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر، «شب سوئیت» به کارگردانی کیانوش احمدی از تهران با مدت‌زمان ۷۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۹ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر، «مچ‌مدک» به کارگردانی صادق سهرابی از ایرانشهر با مدت‌زمان ۴۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶:۳۰ و ۲۰ در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایران‌شهر و «کاپوتاژ» به کارگردانی مرتضی نجفی از قزوین با مدت‌زمان ۸۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۱ در سالن سمندریان تماشاخانه ایران‌شهر، به صحنه می‌روند.

۱ نمایش در بخش مهمان

بخش مهمان چهارمین روز جشنواره تئاتر فجر چهل و دوم نیز میزبان ۱ نمایش است. در این بخش نمایش «دور» به کارگردانی وحید نفر از تهران با مدت‌زمان ۸۵ دقیقه، ساعت ۱۸:۳۰، در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

۴ نمایش در بخش مسابقه تئاتر دانشجویی

در این روز و در بخش مسابقه تئاتر دانشجویی چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، نمایش «بیرون پشت در» پرهام خاکزاد از موسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس با مدت‌زمان ۶۵ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۶ و ۱۸:۳۰ در سالن اصلی تئاتر مولوی، نمایش «دنگ» به کارگردانی علی مرادزاده از دانشگاه سلمان فارسی کازرون با مدت‌زمان ۳۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۵ و ۱۷ در سالن کوچک تئاتر مولوی، نمایش «تمام» به کارگردانی علی اکباتانی از دانشگاه هنر با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ در تالار حافظ و نمایش «مارسی نوزده نود و شیش» به کارگردانی حسین نصیری از موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم (ص) تبریز با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه، ساعت ۱۷ در سالن جعفر والی تالار محراب به صحنه می‌رود.

۱ نمایش در بخش غزه

در بخش غزه چهارمین روز از جشنواره تئاتر فجر، نمایش «تمام» به کارگردانی علی اکباتانی از دانشگاه هنر با مدت‌زمان ۵۰ دقیقه، در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰:۳۰ در تالار حافظ اجرا می‌شود.

۲ نمایش در بخش فراگیر

در این روز، تالار هنر در ساعت ۱۱ میزبان نمایش «دوست ندارم خواب ببینم» به کارگردانی سعید چگینی از قزوین با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه و در ساعت ۱۵ میزبان نمایش «برداشت آزاد» به کارگردانی محمدحسین علیپور و ریحانه جباری از گنبدکاوس با مدت‌زمان ۶۰ دقیقه می‌شود که در بخش فراگیر جشنواره به صحنه می‌روند.

۱۱ نمایش در بخش خیابانی روز چهارم

روز چهارشنبه ۴ بهمن و در بخش خیابانی چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، پهنه رودکی ساعت ۱۶ میزبان نمایش «خواب‌نما» به کارگردانی عرفان دارابی از سنندج با مدت‌زمان ۳۰ دقیقه، ساعت ۱۶:۳۰ میزبان نمایش «هفت‌سنگ» به کارگردانی سعید نظریان از مشهد با مدت‌زمان ۲۵ دقیقه، ساعت ۱۷ میزبان نمایش «مرز» به کارگردانی مهدی فتحی از نظرآباد با مدت‌زمان ۱۶ دقیقه و ساعت ۱۸ میزبان نمایش «اشرف مخلوقات» به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان با مدت‌زمان ۲۰ دقیقه می‌شود.

ساعت ۱۶:۳۰ نیز نمایش «رومئوBژولیت» به کارگردانی نسا سلیمانی از خمینی‌شهر با مدت‌زمان ۲۵ دقیقه در سکوی تئاتر خیابانی تئاتر شهر، ساعت ۱۹:۳۰ نمایش «بند ۶» به کارگردانی میلاد جباری مولانا از تهران با مدت‌زمان ۵۵ دقیقه در موزه عبرت، ساعت ۱۱ نمایش «اشرف مخلوقات» به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان با مدت‌زمان ۲۰ دقیقه در متروی تئاتر شهر، ساعت ۱۱ نمایش «گوش کن، می‌شنوی» به کارگردانی امید رجبی از تفرش با مدت‌زمان ۲۰ دقیقه در متروی ایوان انتظار میدان ولیعصر (عج)، ساعت ۱۱ نمایش «آتش عشق» به کارگردانی امیر رجب‌پور از الوند با مدت‌زمان ۲۳ دقیقه در فرهنگسرای رازی، ساعت ۱۱ نمایش «هفت‌سنگ» به کارگردانی سعید نظریان از مشهد با مدت‌زمان ۲۵ دقیقه در محوطه باز وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و ساعت ۱۶ نمایش «خیلی دور خیلی نزدیک» به کارگردانی مسعود کردی از بروجرد با مدت‌زمان ۳۵ دقیقه در برج آزادی، اجرا می‌شوند.

چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۲۷ دی تا ۱۲ بهمن، با دبیری مهدی حامدسقایان برگزار می‌شود.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا