انعکاس مشکلات مردم وظیفه خبرنگار تراز انقلاب است

اشعری مطرح کرد؛

دبیر جایزه قلم مقدس در نشست خبری این‌رویداد گفت: آسیب‌زدایی جوامع و انعکاس مشکلات مردم از وظایف خبرنگار تراز انقلاب اسلامی است.

نشست خبری دومین «جایزه قلم مقدس» با معرفی روزنامه‌نگاران تراز انقلاب اسلامی با حضور علی اکبر اشعری دبیر این رویداد و اصحاب رسانه پیش از ظهر امروز سه شنبه ۱۰ بهمن در معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

اشعری در ابتدای این‌نشست گفت: وقتی انقلاب اسلامی در ایران شکل گرفت، انتظار دوستداران انقلاب در داخل و خارج از کشور این بود که در همه عرصه‌ها افراد تراز انقلاب اسلامی معرفی شوند. معاونت امور رسانه‌ای و تبلیغات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این نتیجه رسیده است که شاخصه‌هایی را برای معرفی روزنامه‌نگاران تراز انقلاب اسلامی شناسایی و معرفی کند.

وی افزود: فراهم کردن مقدمات بسترهای علمی در حوزه روزنامه‌نگاری انقلاب اسلامی، کمک به توسعه و رشد محتوای امیدآفرین در رسانه‌ها و معرفی الگو به جامعه رسانه‌ای کشور از اهداف جایزه قلم مقدس است. اگرچه سال گذشته این رویداد با هدف گرامیداشت یاد و خاطره رضا مقدسی از روزنامه‌نگاران با سابقه کشور برگزار شد، ولی از آنجایی که خبرنگاران و نویسندگان زیادی داشتیم که شهید شدند، ما در این رویداد همه را مشارکت می‌دهیم.

دبیر رویداد جایزه قلم مقدس در ادامه گفت: خوشنامی در جامعه رسانه‌ای کشور، تلاش در جهت وحدت ملی حول محور ولایت فقیه، تبلیغ و ترغیب ارزش‌های انقلاب اسلامی، مقابله با انحصار رسانه‌ای و جنگ نرم دشمنان با افزایش سواد رسانه‌ای مخاطب، تشخیص اولویت‌ها در اطلاع‌رسانی و ارائه اطلاعات صحیح و تحلیل مطابق به واقعه درباره حوادث و اتفاقات روز، ایجاد روحیه امید و خودباوری و تلاش در جهت تحقق اهداف ایران اسلامی، افشا و روشنگری پلشتی‌ها و جریانات پیش‌روی انقلاب اسلامی شاخصه‌های روزنامه نگار تراز انقلاب اسلامی است.

اشعری در پایان گفت: یکی از وظایف خبرنگار تراز انقلاب اسلامی کمک به آسیب‌زدایی جوامع است. انعکاس مشکلات مردم، در کنار ارایه راه‌حل‌ها از طریق گفتگو با صاحب‌نظران مختلف از دیگر شاخصه‌ها و وظایف روزنامه‌نگار تراز انقلاب است.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا