وزیر فرهنگ دوباره رئیس شورای هنر شد

در جلسه شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی که دوشنبه ۹ بهمن برگزار شد، اعضای شورای هنر، به اتفاق آرا محمدمهدی اسماعیلی را بار دیگر به عنوان رئیس شورای هنر انتخاب کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای هنر با تاکید بر اهمیت هنر در آموزش و پرورش گفت: سند جامع هنر در آموزش و پرورش که در این وزارتخانه در حال تدوین است، پس از تدوین در چند ماه آینده در شورای هنر طرح می‌شود.

رییس شورای هنر همچنین گفت: مصوبات شورای هنر به طور مداوم در جلسات شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح و تصویب می‌شود که تصویب طرح بازار هنر کشور و تشکیل بنیاد پویانمایی از مصوبات اخیر شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

در این جلسه با حضور محمدمهدی اسماعیلی رییس شورا و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای هنر، گزارشی از فعالیت‌های هنری آموزش و پرورش و گزارش‌های جشنواره‌های هنری فجر ارائه شد.

در گزارشی که از برنامه‌های هنری وزارت آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان ارائه شد، بیان شد که ساحت هنر و زیبایی‌شناسی از ساحت‌های سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش است و فعالیت‌های هنری آموزش و پرورش در دو حوزه رسمی و غیررسمی است. بخش رسمی شامل دروس هنر در مقاطع مختلف تحصیلی و هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش می شود و در بخش غیررسمی معاونت‌های پرورشی فعالیت‌های هنری را برنامه‌ریزی می‌کند. وزارت آموزش و پرورش در بخش تربیت عمومی برنامه ‌هایی را در حوزه هنر از جمله تیاتر و سرود مانند تئاتر درسی و سرود درسی دارد.

در بخش تربیت تخصصی برنامه‌های هنری در کانون‌های فرهنگی و تربیتی طراحی می‌شود و همچنین کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت‌های ارزشمندی در حوزه فرهنگ و هنر از جمله قصه‌گویی، پویانمایی، تولید و انتشار کتاب، کارگاههای تجسمی و … انجام می‌دهند.

اعضای شورای هنر در ادامه جلسه نظرات خود را درباره فعالیت‌های هنری آموزش و پرورش بیان کردند.

در ادامه گزارش چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سی و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر و شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در شورای هنر ارائه شد.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا