بازتاب گلایه مردم در رادیو/ انتظار روستاییان از نمایندگان چیست؟

گزارشگر برنامه «یه روستا یه عالمه رای» با اشاره به سفر به روستاهای اطراف استان تهران بیان کرد که گلایه عمده روستاییان این است که نمایندگان مجلس پای صحبت‌هایشان بنشینند.

مائده علاقمند گزارشگر برنامه «یه روستا یه عالمه رای» که در قالب این برنامه به روستاهای مختلف سفر می کند درباره گزارش های مردمی خود بیان کرد: تا به امروز سراغ روستاهای زیادی رفتم، تعداد روستاهایی که من رفتم بیشتر در محدوده شمیرانات، پردیس و ورامین بوده و در ادامه هم به سمت پاکدشت و شهریار خواهم رفت. نوع همکاری صمیمانه دهیاران، شورایاران و روستاییان خیلی خوب است. از حضور ما در روستاها و گفت‌وگوها استقبال می شود. آنها بسیار صادقانه صحبت می کنند و فقط به دنبال این هستند که حرف ها و صحبت های شان به گوش مسؤولان و نامزدهایی که قرار است انتخاب شوند، برسد.

علاقمند با اشاره به مهمترین درخواست‌ها و مطالبات روستاییان عنوان کرد: جمله مشترکی که اکثر روستاییان می‌گویند این است که چرا نماینده‌ای را که انتخاب می‌کنند کمتر در روستاها به سراغشان می رود. آنها درخواست داشتند که نمایندگان به روستاهایشان بروند تا از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند. خواسته شان هم این بود که این نمایندگان در روستاها به سخنان مردم گوش دهند، به خواسته‌هایشان رسیدگی کنند و سپس برای رفع آنها در مجلس بجنگند.

وی اضافه کرد: بیشتر روستاییان می خواهند کارها برایشان تسهیل شود. حرفشان هم این است که اگر امکانات داشته باشند مهاجرت معکوس از تهران و شهرهای اطراف زیاد رخ می دهند و عده زیادی به روستاها مهاجرت می کنند.

گزارشگر برنامه «یه روستا یه عامله رای» در پایان از استقبال صمیمانه روستاییان گفت و بیان کرد: روستاییان وقتی می‌فهمند از صداوسیما آمده ام مشکلاتشان را می گویند. هر کسی در هر حوزه ای که کار می کند از دامداری تا کشاورزی ما را به آنجا می برند و دغدغه هایشان را مطرح می کنند. در عین حال بخش های جذاب روستایشان را هم معرفی می کنند.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا