«سیاح» وارد کتابفروشی‌ها شد

کتاب «سیاح» نوشته شیرین زارع‌پور توسط انتشارات روایت فتح منتشر و اهی بازار نشر شد.

کتاب «سیاح» نوشته شیرین زارع‌پور به‌تازگی توسط انتشارات روایت فتح منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب دربرگیرنده زندگینامه داستانی شهید مدافع حرم سعید سیاح طاهری است.

شهید سیاح طاهری در مقطعی از زندگی از سفر به آمریکا و ادامه تحصیل منصرف شد و ترجیح داد در خاک وطن بماند. او در زمان جنگ بدون ترس و واهمه جنگید و پس از جنگ در سنگر فرهنگ به صورت سازمان یافته با هنرمندان، نویسندگان، کارگردانان برای کار فرهنگی به مناطق مختلف سفر کرد و برای معرفی دفاع مقدس به کودکان و نوجوانان تلاش کرد.

کتاب «سیاح» شامل روایت زندگی این‌فرمانده است که در عرصه فرهنگ و هنر نیز تلاش کرد و در خان طومان سوریه به شهادت رسید. شهید سیاح در تشکیل بسیج عشایر و دفاع از شهر آبادان نقش داشت، همچنین در عملیات‌ها، مسؤول آموزش موشک و شکارچی تانک بودن به نیروهای جوان‌تر بود.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

عملیات به پایان رسیده بود. منطقه آرام شده بود و پیکرهای شهدا مثل شقایق وسط این دشت پخش بود. می‌گفت یک ماشین لندکروز برداشتم و با دو تا از بچه‌ها رفتیم و این پیکرها را برمی‌داشتیم و می‌گذاشتیم عقب وانت. خون شهدا همین طور از پشت لندکروز می‌ریخت. ماشین را از پیکر شهدا پر کرده بودیم و رفتیم جلوی دژبانی. دژبان پرسید پشت ماشین چی داری؟ گفتم سرباز امام زمان!

این کتاب با ۴۴۰ صفحه و قیمت ۲۲۰ هزار تومان عرضه شده است.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا