آخرین وضعیت ثبت‌نام حج ۱۴۰۳

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ثبت‌نام کاروان‌ها از دارندگان اسناد حج که در اولویت قرار گرفته‌اند، همچنان ادامه دارد و فعلا اولویت جدیدی اعلام نخواهد شد.

سیدعباس حسینی درباره آخرین وضعیت ثبت‌نام حج تمتع ۱۴۰۳ اظهار کرد: دارندگان اسناد حج تا پایان دی‌ماه ۱۳۸۶، که در اولویت قرار گرفته‌اند و پیش ثبت‌نام کرده و مبلغ علی‌الحساب ۱۴۰ میلیون تومان را پراخته‌اند، به همراه جاماندگان حج ۱۳۹۹ که به دلیل همه‌گیری و محدودیت کرونا، با وجود ثبت‌نام و پرداخت هزینه کامل، امکان این سفر را پیدا نکردند، همچنان فرصت ثبت‌نام در ظرفیت باقی‌ماندۀ کاروان‌های حج تمتع ۱۴۰۳ را دارند.

او اضافه کرد: هنوز در میان دارندگان اسناد حج تا پایان دی‌ماه ۱۳۸۶، که برای حج ۱۴۰۳ فراخوانده شده بودند، افرادی هستند که فرصت ثبت‌نام در کاروان‌ها را پیدا نکرده‌اند، اگر ظرفیتی از کاروان‌ها خالی ماند، حتما از این افراد بار دیگر دعوت می‌شود.

رییس سازمان حج و زیارت درباره احتمال فراخوان اولویت‌های جدیدتر و ماه‌های باقی‌مانده سال ۱۳۸۶، تاکید کرد: فعلا تصمیمی برای اعلام و فراخوان اولویت جدید برای حج تمتع وجود ندارد.

ثبت‌نام حج ۱۴۰۳ از نیمه دی‌ماه آغاز شده و جز افرادی که در سال ۱۳۹۹ برای حج ثبت‌نام کرده و هزینه این سفر را پرداخته و به دلیل محدودیت کرونا، از این سفر بازمانده‌اند، دارندگان اسناد حج تا پایان دی‌ماه ۱۳۸۶ نیز فراخوانده شده‌اند.

ثبت‌نام حج تمتع در دو مرحله انجام شده است؛ مرحله نخست، دارندگان اسناد حجِ در اولویت، پیش ثبت‌نام کرده و مبلغ علی‌الحساب ۱۴۰ تومان را پرداخت کرده‌اند. مرحله دوم ثبت‌نام نیز که شامل انتخاب کاروان با پرداخت هزینۀ تمام‌شده از ۱۶۲ تا ۱۸۸ میلیون تومان است،  از ششم اسفندماه آغاز شده است.

سازمان حج و زیارت اعلام کرده است تا کنون بیش از ۷۰ هزار نفر در کاروان‌های حج ۱۴۰۳ ثبت‌نام کرده‌اند و درحال تکمیل فرایند ثبت‌نام هستند.

بنا بر اعلام سازمان حج و زیارت، مجموع سهمیه حجاج و عوامل حج ایران برای سال ۱۴۰۳ حدود ۸۷ هزار و ۵۵۹ نفر تعیین شده است که از این تعداد ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر زائر خواهند بود. مجموع این افراد در قالب ۶١۴ کاروان اواخر اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ به عربستان اعزام می‌شوند. این سفر حدود ۳۰ روز طول می‌کشد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا