رمان جدید گارسیا مارکز ۱۰ سال پس از رفتنش منتشر شد

رمان جدید گابریل گارسیا مارکز که ۲۰ سال پیش نوشته و منتشرش نکرده بود در روز تولدش و همزمان با دهمین سال مرگش منتشر شد.

گابریل گارسیا مارکز یک دهه پیش درگذشت اما کتابی از نویسنده‌ای که ژانر «رالیسم جادویی» آمریکای لاتین را رواج داد، و تا پیش از این هرگز منتشر نشده بود، تا حدودی برخلاف میل او، روز چهارشنبه وارد فروشگاه‌ها شد.

پسران مارکز یعنی گونزالو و رودریگو گارسیا بارچا، روز سه‌شنبه در مراسمی در مادرید، این رمان ۱۲۰ صفحه‌ای را که با عنوان «تا آگوست» در سال ۲۰۰۴ نوشته شده، رونمایی کردند.

به گفته پنگوئن رندوم هاوس ناشر این کتاب، «تا آگوست» روز چهارشنبه، که روز تولد گارسیا مارکز است، به زبان اسپانیایی منتشر شد و ۱۲ مارس هم نسخه انگلیسی زبان آن راهی بازار می‌شود.

گارسیا مارکز پیش از مرگش در سال ۲۰۱۴ در ۸۷ سالگی به این نتیجه رسید که این کتاب به نتیجه نمی‌رسد و باید نابود شود، اما پسران و کارگزاران ادبی وی دست نوشته‌های مختلف را بررسی کردند و آنها را دارای ارزش ادبی دانستند. با توجه به اینکه مارکز چند سال آخر زندگی‌اش را با از دست دادن حافظه سر کرد، آنها به این نتیجه رسیدند که نویسنده ممکن است به همین دلیل از درک ارزش کتاب غافل شده باشد.

گونزالو گارسیا بارچا آن زمان در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: برای من این بدان معناست که همه آثار گابو منتشر شده است، چیزی هنوز معلق نیست و از این نظر او چرخه نشر را بسته است.

گارسیا مارکز بیشتر به خاطر «صد سال تنهایی» به شهرت رسید؛ حماسه‌ای رویایی درباره خاندانی لاتین که موجب شد تا او جایزه نوبل ادبیات سال ۱۹۸۲ را دریافت کند.

وی در کتاب جدیدش داستان آنا ماگدالنا باخ را روایت می‌کند که هر ماه آگوست با کشتی به جزیره‌ای می‌رود تا قبر مادرش را زیارت و عشق جدیدی را تجربه کند.

خانواده این‌نویسنده می‌گویند کتاب، اگرچه گابو نظر نهایی را بر آن نینداخته، اما همچنان نثر زیبای قابل تشخیص او و شناخت عمیق او از انسان را در خود دارد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا