چالش‌های بازی در نقش یک رمال/ ماجرای دختری که افسانه شد

فروزان حسینی بازیگر نمایش «سیاه خال» با اشاره به اینکه در این نمایش نقش یک رمال را بازی می‌کند، عنوان کرد ورود به عرصه هنر تنها به داشتن استعداد و دانش بستگی ندارد.

فروزان حسینی بازیگر نمایش «سیاه خال» که این روزها در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر روی صحنه است درباره ویژگی های نقشی که برعهده دارد گفت: در نمایش «سیاه خال» نقش یک رمال را ایفا می‌کنم که نوع نگاه کردن و و حتی راه رفتنش متفاوت است، به همین علت بازی در این نقش چالش خوبی برایم داشت. برای رسیدن به نقش اتودهای مختلفی را امتحان کردم و در نهایت با مشورت کارگردان به آن چیزی که باید رسیدم. خدا را شکر با بازخورد خوبی هم از سوی مخاطب مواجه شده ام که جای خوشحالی دارد.

وی افزود: مساله ای که در این نمایش به آن پرداخته می شود بیداری انسان، مبارزه با ظلم در کنار حفاظت از محیط زیست و حیات وحش است.

چالش‌های بازی در نقش یک رمال/ ماجرای دختری که افسانه شد

حسینی درباره همکاری با محسن اردشیر کارگردان نمایش بیان کرد: کار کردن با آقای اردشیر تجربه دلچسبی بود. او کار بلد و خلاق است و از عنصر تصویر به خوبی بهره می‌گیرد از این رو در کارهایش مخاطب هر لحظه منتظر اتفاقات و صحنه‌ای تازه است.

این بازیگر درباره شرایط ورود افراد جوان به عرصه هنر مطرح کرد: اگر بخواهیم واقع بین باشیم فضا آن‌طور که باید فراهم نیست، شرایط ورود به تصویر بسیار سخت است و فقط داشتن استعداد و دانش کافی نیست.

وی درباره استقبال مخاطبان از نمایش نیز توضیح داد: تا امروز استقبال خوبی از نمایش «سیاه خال» شده و در بین آثار پرفروش هفته قرار گرفته است اما می تواند خیلی بهتر هم شود. خوشبختانه منتقدان هم کار را پسندیده اند. اگر تئاتر رونق بگیرد به نفع همه تئاتری‌ها خواهد بود. در حال حاضر تئاتر ما کمی از روزهای اوج خودش فاصله گرفته است، شاید شرایط اقتصادی و عدم تخصیص بودجه کافی در حوزه تئاتر مهم ترین دلیل این مساله باشد. اما دلایل دیگری هم دارد.

چالش‌های بازی در نقش یک رمال/ ماجرای دختری که افسانه شد

حسینی در پایان صحبت‌هایش یادآور شد: می توان گفت تئاتر در سبد فرهنگی اکثریت مردم قرار ندارد، در حالی که سالن های کنسرت با بلیت های خیلی گران همیشه پر است. باید درباره این مساله آسیب شناسی کرد و متولیان تئاتر کشور راهکارهای جدی و کاربردی برای حل این مشکل ارایه دهند.

مه ‌لقا ‌باقری، بهنام ‌شرفی، علی ‌قاجاری، سوده ‌خدری، فروزان ‌حسینی، آرزو ‌صراف ‌رضایی بازیگران نمایش «سیاه خال» هستند که با طراحی و کارگردانی محسن اردشیر تا ۲۵ اسفند ماه در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر روی صحنه است.

این نمایش قصه واقعی و دراماتیک دختری است که به افسانه تبدیل شد. قصه عاشق شدن و عاشق ماندن، حکایت رسیدن‌ها و نرسیدن‌ها. داستان دختری که با انتخابی عجیب برای ادامه زندگی جهانی شد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا