آیین اختتامیه سومین بزرگداشت ملی و بین‌المللی حکیم نظامی

آیین اختتامیه سومین دوره بزرگداشت ملی و بین‌المللی حکیم نظامی، شاعر بزرگ پارسی‌گوی قرن ششم هجری یکشنبه -۲۰ اسفندماه- در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

آیین اختتامیه سومین دوره بزرگداشت ملی و بین المللی حکیم نظامی، شاعر بزرگ پارسی گوی قرن ششم هجری با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی و سفرای کشورهای خارجی مستقر در تهران، یکشنبه -۲۰ اسفندماه – ساعت ۱۹:۰۰ در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

تجلیل و تقدیر از استادان نظامی پژوه، رونمایی از آثار و اهدا جایزه به کتاب برگزیده با موضوع حکیم نظامی از جمله بخش مختلف آیین اختتامیه سومین دوره بزرگداشت ملی و بین المللی حکیم نظامی خواهد بود.

همچنین در این آیین، به چند رساله و پایان نامه برتر دکتری و کارشناسی ارشد در حوزه نظامی پژوهی و به منتخبین بخش نظامی خوانی جایزه اهدا خواهد شد.

نقالی و نظامی‌خوانی و اجرای برنامه‌های متنوع موسیقایی از دیگر بخش های آیین اختتامیه این همایش ملی و بین المللی است.

از ۲ سال گذشته تا کنون به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از ۱۴ تا ۲۱ اسفندماه، در سطح ملی و بین المللی، هفته بزرگداشت مقام علمی، فرهنگی و حکمیِ حکیم نظامی در ایران و در نمایندگی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور همراه با رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری برگزار می شود.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا