«پسر نخل‌های پری‌برگ» به کتابفروشی‌ها آمد

کتاب «پسر نخل‌های پری برگ» نوشته حسین قربان زاده توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد.

کتاب «پسر نخل‌های پری‌برگ» نوشته حسین قربان زاده به تازگی توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است. این کتاب براساس خاطرات مجید مصطفایی است.

این کتاب روایتی است از زندگی پر کشمکش و درگیری مجید مصطفایی. مصطفایی زمانی که نوزادی یک روزه بوده، زیر موشک باران دزفول تمام خانواده‌اش را از دست می‌دهد اما او که در گهواره بوده به خاطر افتادن گهواره روی بدنش، از این حمله موشکی جان سالم به درد می‌برد و به خانواده‌ای اصفهانی تحویل داده می‌شود.

کتاب یک خط سیر جست‌وجو برای هویت‌یابی را دنبال می‌کند. راوی روزهای سختی را گذرانده، بارها به کنج ناامیدی رانده شده، به هم ریخته، به بن‌بست رسیده ولی با یک بهانه و تلنگر تازه شمع امید در دلش روشن شده است و از جایی که احتمال موفقیت کم بوده، دوباره شروع کرده است.

حسین قربان زاده در «پسر نخل‌های پری‌برگ» سعی کرده است اثری خلق کند با محوریت تلاش برای کامیابی با نیم نگاهی به انفجارهای مهیب بمب و موشک.

نویسنده در بخشی از مقدمه درباره این کتاب می‌گوید: «جنگ سال‌هاست تمام شده اما اگر خوب گوش بدهیم صدای انفجارهای پس از آن هنوز بلند است. بوی باروت هنوز به مشام می‌رسد تا نشان دهد هیچ جنگی در هیچ نقطه جهان تمام نمی‌شود. دست‌کم برای چند نسل. جنگ هنوز ادامه دارد هرچند گلوله‌ای شلیک نشود و سربازی پشت خاکریزی نباشد.»

این کتاب با شمارگان هزار و ۲۵۰ نسخه و قیمت ۱۴۰ هزار تومان عرضه شده است.

منبع:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا