تجلیل از خادمان قرآن با حضور رئیس‌جمهور/ سینما هزار میلیاردی شد

وزیر فرهنگ گفت: فروش فیلم‌های سینمایی در سال جاری از ۴۰۰ میلیارد تومان به هزار میلیارد تومان در سال جاری رسیده است.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه ۲۳ اسفندماه در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگاران گفت: سال ۱۴۰۲ برای حوزه فرهنگ، هنر و رسانه سال خاصی بود و کشور بعد از مشکلاتی که در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ با توطئه دشمنان ایجاد شد، از حوزه عادی سازی فعالیت‌ها وارد دوره طلایی شد.

وی افزود: شاید در ابتدای فعالیت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در دولت سیزدهم برخی برای موفقیت‌های این حوزه ابراز تردید داشتند. اما حوزه فرهنگ و هنر در همه بخش‌ها از جمله تئاتر، رشته‌های صحنه‌ای و سینما، حد نصاب‌ها و رکورد‌های جدیدی به دست آورد که برخی از این رکورد‌ها بیش از ۳ دهه تغییر نیافته بود و برای نخستین بار محقق شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت حوزه سینما عنوان کرد: در این حوزه سال را در حالی به اتمام می‌رسانیم که فروش فیلم‌های سینمایی از حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به نزدیک یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در سال جاری و همچنین تعداد سینما‌ها از ۵۰۰ سالن در آغاز دولت به ۹۰۰ سالن سینما رسیده است.

وی با بیان این‌که برآورد اولیه ما استقبال ۵ میلیون نفری از نمایشگاه قرآن در تهران خواهد بود اظهار کرد: از خادمان قرآن کریم با حضور رئیس‌جمهور تقدیر خواهیم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا