جواد زرینچه: داستان «پرویزخان» عین واقعیت است/ بدون بازی باشگاهی وارد تیم ملی شدم

جواد زرینچه بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران بیان کرد که موضوعات فیلم سینمایی «پرویزخان» به کارگردانی علی ثقفی عین واقعیت است.

جواد زرینچه بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره فیلم سینمایی «پرویز خان» که این روزها روی پرده سینماهاست، گفت: موضوعات فیلم «پرویزخان» عین واقعیت است مثلا من اصلا بازی باشگاهی نداشتم و از ژاندارمری دست چهارم به تیم ملی دعوت شدم. مواردی که در فیلم وجود دارد واقعی است مثل این که ما کنار دریاچه می خوابیدیم و تمیز کردن با خودمان بود و غذای ما سیب‌زمینی، برنج، خرما و… بود. این را هم بگویم که پس از یک هفته آقای کلانتری وزیر کشاورزی وقت حواله دادند و گوشت گرفته شد، به غذای ما گوشت اضافه شد.

زرینچه درباره تصویری که «پرویزخان» از او نشان داده است، هم بیان کرد: اولین روز که بر سر تمرین تیم ملی رفتم با لباس سربازی رفتم. آقای محمد برزمهری مربی دروازه‌بانان بود و یک بی ام ۲۰۰۲ داشت. پشت فرمان بود و پرویزخان هم کنارش نشسته بود. من به شیشه زدم و گفتم با آقای دهداری کار دارم، گفتند ایشان هستند و من به آن طرف ماشین رفتم. ایشان شیشه را پایین کشید و گفت چرا این شکلی آمدی؟ گفتم چون سرباز هستم. گفتند کفش تمرین نداری؟ گفتم نه. مسئول تدارکات را صدا کردند و گفتند ببینده اندازه پای چه کسی به جواد می‌خورد، کفش او را بگیرید و بدهید تا سر تمرین بیاید.

جواد زرینچه: داستان «پرویزخان» عین واقعیت است/ بدون بازی باشگاهی وارد تیم ملی شدم
 جواد زرینچه بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران

جواد زرینچه در پایان با تاکید بر لزوم ساخت فیلم‌ درباره ورزشکاران با اخلاقی چون دهداری گفت: هرچه به این مسائل پرداخته شود به نفع ورزش ماست. متاسفانه امروز اخلاق در ورزش ما کمرنگ شده و نتیجه لازم است برای الگوسازی به این قهرمانان ملی بپردازیم.

مهدی قربانی در فیلم «پرویزخان» نقش جواد زرینچه را بازی می کند.

سعید پورصمیمی، علی باقری، خسرو احمدی، حمیدرضا پگاه، بهنام تشکر، المیرا دهقانی، یاسین مسعودی، محمد صادق ملک، نیما نادری، اسکندر کوتی و مریم سعادت از بازیگران این فیلم هستند.

جواد زرینچه: داستان «پرویزخان» عین واقعیت است/ بدون بازی باشگاهی وارد تیم ملی شدم
 مهدی قربانی بازگیر نقش جواد زرینچه در فیلم سینمایی «پرویزخان»

«پرویزخان» به نویسندگی و کارگردانی علی ثقفی و تهیه کنندگی عطا پناهی، محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است که مقاطع مهمی از زندگی زنده یاد پرویز دهداری، مربی اسبق تیم ملی ایران را به تصویر کشیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا