وودی آلن: عشق فیلمسازی از بین رفته است/ اگر پول باشد فیلم می‌سازم

وودی آلن می‌گوید هنوز درباره نساختن فیلم دیگری مطمئن نیست، هرچند حس عاشقانه فیلم‌ساختن در کل صنعت از بین رفته است.

وودی آلن که ۵۸ سال پیش اولین فیلم بلندش را ساخت، حالا پس از این همه مدت هنوز مطمئن نیست که آیا «ضربه شانس» که پنجاهمین فیلم بلندش است، آخرین فیلم سینمایی او باشد.

این فیلمساز کهنه کار به تازگی مصاحبه‌ای با «ایر میل» انجام داده و در آن در پاسخ به این سوال که آیا فیلم «ضربه شانس» که با حضور بازیگران فرانسوی زبان در فرانسه فیلمبرداری شده، آخرین فیلم او خواهد بود؟

آلن گفت: من در مورد آن مطمئن نیستم. نمی‌خواهم دنبال جمع کردن پول بروم. گردنم درد می‌کند. اما اگر کسی حاضر باشد و تماس بگیرد و بگوید ما می‌خواهیم از فیلم تو حمایت کنیم، آن‌گاه به طور جدی به آن فکر می‌کنم. احتمالا اراده‌ نه گفتن نداشته باشم، زیرا ایده‌های زیادی دارم.

«ضربه شانس» از روز جمعه در سینماهای آمریکا اکران شده و قرار است پس از یک هفته در پلتفرم‌های دیجیتال و VOD هم در دسترس باشد.

با وجود نقدهای مثبتی که این فیلم را با فیلم «مچ پوینت» یا «امتیاز نهایی» آلن مقایسه می‌کند، تاخیر بین ساخت فیلم و اکران آن، نظر کارگردان را در مورد وضعیت صنعت سینما در مقایسه با دوره طولانی حرفه‌ای‌اش دچار تردید کرده است.

او به ایر میل گفت: برایم مهم نیست که فیلم اینجا هم اکران شود یا نه. وقتی فیلمی را ساختم دیگر دنبالش نمی‌کنم. توزیع فیلم دیگر آن چیزی نیست که قبلا بود. حالا توزیع در سینما فقط دو هفته است … کل تجارت تغییر کرده؛ آن هم نه به شیوه‌ای جذاب. تمام عشق فیلمسازی از بین رفته است.

آلن در سال‌های اخیر هواداران کمتری برای فیلم‌هایش داشته که به ویژه برای جنجال‌هایی بوده که بر سر اتهام‌های مطرح شده توسط شریک سابق زندگی‌اش میا فارو، مطرح شد و او مدت‌هاست همه آن‌ها را رد کرده است.

او در مورد احتمال بایکوت شدن در همان مصاحبه گفته بود: یکی از من در مورد فرهنگ بایکوت پرسید و من گفتم، اگر قرار است بایکوت شوی، در واقع از همان فرهنگی بایکوت می‌شوی که می‌خواهی بشوی. چه کسی می‌خواهد بخشی از این فرهنگ باشد؟

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا