اعتراض اعضای شورای شهر کرمان به جبلی

یکی از موضوعات چالشی یکصدو چهل و پنجمین نشست علنی شورای شهر کرمان طی روز دوشنبه، واکنش به برخی سکانس‌های مجموعه سریالی “نون خ” و اعتراض به رییس صداوسیما بود.

این سریال طنز در فصل جدید خود که چند روزی است از شبکه یک سیما پخش می شود، در جدیدترین قسمت به کرمان هم پرداخته است اما این پرداخت در سناریو در برخی سکانس‌ها به‌گونه‌ای بوده که اهالی کرمان معتقدند صحنه های نامناسبی را به تصویر کشیده است.

اعضای شورای اسلامی شهر کرمان هم در نخستین جلسه علنی خود طی امسال با گلایه از عوامل سازنده این سریال و مسئولان صداو سیما، تصویرسازی این مجموعه تلویزیونی را در برخی سکان ها در شان مردم کرمان ندانستند.

رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی شورای شهر کرمان با اشاره به بیستم فروردین و روز شهادت آوینی که روز هنر انقلاب اسلامی است، نسبت به پخش برخی سکانس های این سریال اعتراض و گلایه کرد.

اعتراض اعضای شورای شهر کرمان به جبلی
 امینی زاده عضو شورا

محمد امینی‌زاده ادامه داد: افکار عمومی مردم شهر کرمان با تاریخ چندین هزار ساله و به عنوان پایتخت مقاومت از آنچه که تحت عنوان سریال طنز در صداوسیما پخش شده جریحه دار است.

وی گفت: مردم بسیار دلگیر هستند از اینکه صداو سیما به جای اینکه نمایشگر همه فرهنگ ها باشد متاسفانه خلاف این موضوع را رقم زده است.

مدیران انقلابی صداو سیما واکنش نشان دهند

رییس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی شورای شهر کرمان تاکید کرد: کمترین انتظار مردم استان از صدواسیما و مدیران انقلابی آن این است که نسبت به این موضوع واکنشی بجا نشان دهند و از تصویرسازی نابجایی که در رسانه ملی اتفاق افتاده و باعث ناراحتی مردم کرمان شده عذرخواهی شود و جبران مافات کنند.

عضو شورا: شما کرمان را نمی‌شناسید

اعتراض اعضای شورای شهر کرمان به جبلی

محمدرضا کُمساری نایب رییس شورا نیز در همین زمینه گفت: ما به عنوان خدمتگزاران مردم از اقدامات هنری استقبال و تشویق می کنیم ولی شادی به چه قیمت؟.

نایب رییس شورای شهر کرمان بیان کرد: تذکر جدی به دکتر جبلی رییس رسانه ملی، مسئولان شبکه یک و تهیه کننده این مجموعه تلویزیونی دارم؛ به نمایندگی از مردم کرمان از این تریبون اعلام می‌کنم بهتر است کرمان در مرحله اول به شما عزیزان معرفی شود.

وی تصریح کرد: جناب آقای جبلی شاید شما شناخت دقیقی از کرمان نداشته باشید، شاید هم به این دلیل است که بعد از چند سال مسئولیت در رسانه ملی به این استان سفر نکرده‌اید.

کمساری اظهارداشت: کرمان شهر مفاخری مثل هوشنگ مرادی کرمانی، طاهره صفارزاده، ایرج بسطامی و غیره است؛ از همه مهمتر کرمان شهر علمدار انقلاب سپهبد شهید سلیمانی است و درست نیست با وجود این همه مفاخر استانی با ۱۰ اثر ثبت جهانی اینگونه معرفی شود.

از مردم کرمان عذرخواهی کنید

نایب رییس شورا گفت: از مسئولان می‌خواهم برای جبران این اتفاق در مرحله اول از مردم کرمان عذرخواهی کنند و در مرحله دوم در راستای جبران این اتفاق سریالی در همین سطح به ظرفیت های کرمان بپردازد.

اعتراض اعضای شورای شهر کرمان به جبلی
 نادری رییس شورا

علیرضا نادری رییس شورا نیز در این نشست گفت: کار تمامی رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی ایجاد فرهنگ متعالی در سطح جامعه است نه اینکه آسیب‌های اجتماعی را عادی انگاری کند.

وی ادامه داد: نظری که اعضای شورا درباره سریال “نون خ” بیان کردند، نظر قطعی تمامی اعضای شورا و کل مردم این استان است.

به گزارش ایرنا طی روزهای اخیر برخی کارشناسان استان کرمان نیز در فضای مجازی نسبت به برخی سکانس های این سریال اعتراض کرده بودند.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا