تنها برنامه سحری را برای بچه‌ها داشتیم/ «سر سفره خدا» در سال نهم

بازیگر برنامه سحر «سر سفره خدا» با اشاره به بازخوردهای این برنامه بیان کرد که امسال این برنامه بیشتر دیده شد که شاید به این دلیل بوده است که ۹ سال روی آنتن است.

احسان مهدی بازیگر «سر سفره خدا» برنامه سحرگاهی شبکه کودک درباره برنامه امسال بیان کرد: امسال نسبت به سال های گذشته این برنامه خیلی بیشتر دیده شد که اتفاق خوبی بود.

نهمین سال پخش «سر سفره خدا»

وی با اشاره به استمرار برنامه طی یک دهه بیان کرد: امسال نهمین سال پخش این برنامه بود و این می تواند در دیده شدن آن موثر باشد. خاطرم هست اولین سالی که می خواستیم برنامه را تولید کنیم، نگران بودیم که «سر سفره خدا» در زمان سحر می تواند دیده شود یا خیر و اتفاقاً از سال دوم می گفتیم این برنامه فقط باید سحر تولید و پخش شود.

مهدی اضافه کرد: نمایشی بودن برنامه هم به نظرم بی تاثیر نبود و اینکه این نمایش ها زنده اجرا می شد چون اگر تولیدی بود دیگر این ارتباط را برقرار نمی کرد. در سحرگاه همه شبکه ها برنامه هایشان فضای دیگری داشت که مبتنی بر گفت‌وگو و مناجات بود و این نمایشی بودن باعث تمایز برنامه شد.

تنها برنامه سحرگاهی که مختص بچه هاست

وی با اشاره به اینکه «سر سفره خدا» تنها برنامه ای بود که برای کودکان در نظر گرفته شده است، گفت: در فضای سحرگاه این تنها برنامه ای بود که مخاطب کودک را لحاظ کرده بود. به قول امیر سهیلی دیگر بازیگر برنامه که می گوید در فضاهای مذهبی معمولاً از بچه ها می خواهند که سکوت کنند، سر جای خود بنشینند و کمتر شیطنت کنند و حالا این برنامه مختص آنهاست.

تنها برنامه سحری را برای بچه‌ها داشتیم/ «سر سفره خدا» در سال نهم

این مجری و بازیگر درباره بازخوردها نسبت به برنامه امسال یادآور شد: امسال یک اتفاقی رخ داد که نرم افزار شاد بخشی از برنامه را به صورت زنده پخش می کرد و یا من قبل از شروع برنامه در این نرم افزار گفت‌وگوی زنده ای با کاربران داشتم. در یکی از سحرها ما ۸۱ هزار مخاطب داشتیم و درکل استقبال از برنامه خوب بود. بچه ها نظر می دادند، سوال می پرسیدند و طبق معمول هر ساله هم مهمترین سوالشان این بود که عوامل برنامه چه زمانی سحری می خورند؟

کی سحری می‌خورید؟

مهدی درباره زمان سحری خوردن نیز توضیح داد: من و دیگر عوامل برنامه از حدود ۱۲ بامداد در لوکیشن هستیم تا دورخوانی کنیم و بین ۲ تا ۲ و نیم بامداد سحری می خوردیم. زمان باکس اذان گاهی صبح نیز یک لیوان آب به همراه خرما یا زولبیا می خوردیم.

این بازیگر درباره قسمت مورد علاقه مخاطبان بیان کرد: یکی از قسمت هایی که بچه ها هر سال آن را پیگیری می کنند و منتظرش هستند آشپزی کردن من در برنامه است که دوست دارند چراکه آشپزی یک بچه است که همه چیز را قاطی می کند و یک باره مثلاً کیک بادمجان درست می کند.

وی در پایان درباره سختی کار نمایشی در برنامه زنده توضیح داد: بخش نمایشی به ویژه اگر به صورت زنده باشد خیلی کار سختی است ما سال های قبل همین برنامه را تا ۱۲۰ دقیقه روی آنتن پخش می کردیم و به اندازه یک تله فیلم و سینمایی کار می کردیم. شاید ۲۰ دقیقه از برنامه آیتم بود و بقیه گفت‌وگو با مهمان و دیالوگ ها و اتفاقات نمایشی بود. امسال هم همینطور بود شاید حدود ۹۰ یا ۱۰۰ دقیقه هر قسمت طول کشید ولی باز هم سختی ها و چالش های خود را داشت و این را هم بگویم این فضای نمایشی که در لحظه و متناسب با مهمان و سحر و فضای آن زمان پیش می آید به گونه ای است که ضبطی و تولیدی اش جذاب نمی شود و به صورت زنده جذاب تر است.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا