بازیگر «فرندز» نقش ایندیانا جونز را رد کرد/ هریسون فورد پذیرفت

در کتاب خاطرات سِلِک عنوان شد؛

برای ایفای نقش ایندیانا جونز پیش از هریسون فورد، بازیگر سرشناس سریال «فرندز» به عنوان گزینه نخست انتخاب شده بود، اما او آن را رد کرد.

هریسون فورد نخستین نقش‌آفرینی خود را در نقش ایندیانا جونز در «مهاجمان صندوق گمشده» در سال ۱۹۸۱ انجام داد و پس از آن در ۴ فیلم دیگر این مجموعه هم جلوی دوربین رفت.

اکنون مشخص شده که تام سِلِک ابتدا برای ایفای نقش این ماجراجوی نمادین انتخاب شده بود، اما او نقش را نپذیرفت.

این بازیگر که پس از آن در سریال‌هایی چون «فرندز»، «نجیب‌زادگان» از ۲۰۱۰ تا کنون و «سه مرد و یک بچه» بازی کرده است، در بخشی از کتاب خاطراتش که به زودی با عنوان «هیچ وقت نمی‌دانی» منتشر می‌شود، درباره مسیر حرفه‌ای خود نوشته و فاش کرده که قرار بود او نقش ایندیانا جونز را ایفا کند.

وی که اکنون ۷۹ ساله است توضیح داده که در برابر استیون اسپیلبرگ و جورج لوکاس فیلمنامه ایندیانا را خوانده است، اما بیشتر نگران این بوده که آیا پایلوت سریالش به نتیجه می‌رسد یا خیر.

وی گفته است: استیون صفحات تست را به من داد و گفت نگران نباشم و تمام زمانی را که لازم دارم صرف کنم. کمد لباس هم منتظر من بود؛ کلاه و ژاکت چرمی که به من کمک کرد تا آن دوره را درک کنم.

جای تعجب نیست که تام این ۲ را تحت تاثیر قرار داد و تست او پذیرفته شد و هالیوودهای مشهور این نقش را به او دادند.

پس از آن تام سلک تمام فیلمنامه را دریافت کرد و بلافاصله به شخصیت ایندی وصل شد و همه چیز را فوق‌العاده نامید اما گفت که باید منتظر «مگنوم پی» بماند.

زمانی که وی در حال بررسی نقش بود، برای «مگنوم پی» هم به صورت رسمی انتخاب و قرار شد فیلمبرداری این سریال را بلافاصله شروع کند. به همین دلیل هریسون فورد برای نقش ایندی دعوت شد.

پس از آن، او در نقش همراه سابق مونیکا گلر، ریچارد برک در ۱۰ قسمت از سریال «دوستان» بازی کرد و بیش از یک دهه نقش فرانک ریگان در «نجیب زادگان» را به تصویر کشید، و در «لاس وگاس» نقش ای جی کوپر را بازی کرد.

هریسون اولین نقش‌آفرینی خود به عنوان شخصیت اصلی ایندیانا را سال ۱۹۸۱ انجام داد و به ۴ دنباله آن هم بازگشت که آخرینش فیلم «گردونه سرنوشت» در سال ۲۰۲۳ بود.

وی سال پیش در جشنواره فیلم تائورمینا از تام برای بازی «مگنوم» تشکر کرد چون موجب شد تا او بتواند به یک عمر ماجراجویی با ایندیانا ادامه دهد. وی گفت: چطور نقش را به دست آوردم؟ تام سِلِک این نقش را گرفته بود، اما درکنارش مجبور به بازی در یک سریال تلویزیونی شد و نتوانست از آن قرارداد خارج شود.

من گزینه دوم بودم و از تام بسیار سپاسگزارم. متشکرم، تام، رفیق. اگر داری می‌شنوی باز هم از تو متشکرم.

هریسون توضیح داد که جورج لوکاس شخصاً با او تماس گرفت و گفت می‌خواهم فوری فیلمنامه را بخوانی، یک ساعت دیگر آن را بخوان. وی افزود: من هم نشستم و یک ساعت آن را خواندم و او گفت: می‌خواهم به خانه استیون اسپیلبرگ بروی و با او صحبت کنی. من به خانه استیون اسپیلبرگ رفتم، قبلاً او را ندیده بودم. حدس می‌زنم، حدود یک ساعت بعد، نقش را گرفته بودم.

هریسون فورد تایید کرده که این فرنچایز به طور رسمی به پایان رسیده و گفت: «گردونه سرنوشت» آخرین فیلم این مجموعه است و این آخرین باری است که من نقش این شخصیت را بازی می‌کنم.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا