برنده دو نخل طلای کن فیلم جدیدش را کلید می‌زند

برنده دو نخل طلای کن روبن اوستلوند پس از سفر دریایی‌اش در «مثلث اندوه»، به آسمان می‌رود و فیلمی را درباره هرج‌و‌مرج در طول یک پرواز طولانی‌مدت می‌سازد.
«سیستم سرگرمی از کار افتاده» پروژه جدید اوستلوند است که او چندین بار به‌گونه‌ای طنزآلود درباره‌اش گفته که درباره داستان پروازی طولانی است که طی سفر، سیستم سرگرمی کار نمی کند و باعث هرج‌و‌مرج و خشم مسافران می‌شود.کارگردان سوئدی به همراه اریک همندورف تهیه‌کننده فیلم هستند. اوستلوند طی چند سال اخیر مشغول جمع‌آوری داستان‌های جذابی بوده و به تازگی نگارش فیلمنامه را به پایان رسانده است. کیانو ریوز در حال گفتگو برای ایفای نقش در فیلم است. نقش او هنوز مشخص نشده ولی با توجه به تبحر اوستلوند در خلق کمدی‌های سیاه، احتمالا نقشی متفاوت در کارنامه بازیگری ستاره فرنچایزهای «ماتریکس» و «جان ویک» به شمار خواهد آمد.

پس از فیلم «مثلث اندوه» که نخل طلای کن را در سال ٢٠٢٢ برای رئیس سابق هیئت داوران این فستیوال به ارمغان آورد، «سیستم سرگرمی از کار افتاده» حتی نسبت به فیلم انگلیسی‌زبان او، «مثلث اندوه» با تیم بازیگران بزرگی نظیر وودی هارلسون، هریس دیکینسون و شارلبی دین و موقعیت مکانی عجیب‌و‌غریبش و داستانی که مستقیما طبقه بورژوازی و نظام سرمایه‌داری را نشانه می‌گیرد، جاه‌طلبانه‌ترین اثر او خواهد بود.

سال گذشته اوستلوند در گفتگویی با ورایتی درباره فیلم گفت: «مطالعه‌ای در مورد عملکرد انسان‌ها در آزمایشگاه کوچکی که یک هواپیما است و نظاره‌گر است که چگونه انسان‌های متمدن تحت چنین شرایطی درهم می‌شکنند.»اوستلوند، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده سوئدی نخستین بار در سال ٢٠١٧ برای فیلم‌ «مربع» موفق به دریافت نخل طلای کن شد. از میان آثار او می‌توان به «گیتار مغولی»، «غیرعمدی»، «بازی» و «فورس ماژور» اشاره کرد.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا