فیلم کالت پارک چان ووک به تلویزیون می‌آید

پارک چان ووک فیلمساز مشهور کره‌ای که اخیرا با «تصمیم جدایی» منتقدان را به تحسین واداشته‌، با همکاری لاینزگیت در حال ساخت مجموعه‌ای تلویزیونی به زبان انگلیسی با اقتباس از فیلم «پیرپسر» است.

پارک یکی از نویسندگان و کارگردان فیلم اصلی است که خود اقتباسی از مجموعه مانگایی ژاپنی به همین نام اثر گارون تسوچیا است. سازنده «خدمتگار» به همراه لیم سئونگ یونگ این مجموعه تلویزیونی را تولید خواهند کرد.«پیرپسر» محصول ۲۰۰٣، دومین اثر از «سه‌گانه انتقام» پارک است؛ پس از«همدردی با آقای انتقام» و پیش از «همدردی با بانوی انتقام».فیلم داستان مردی را روایت می‌کند که پس از ربوده شدن، به مدت ۱۵ سال در اتاق هتلی حبس می‌شود. او ناگهان و بدون هیچ توضیحی آزاد می‌شود و پنج روز فرصت دارد تا دلیل زندانی‌شدنش را پیدا کند، در غیر اینصورت باید با عواقب حل‌نکردن معما روبرو شود. چوی مین شیک، یو جی ته و کانگ هه جونگ از بازیگران فیلم هستند. «پیرپسر» پس از پخش با استقبال و ستایش گسترده‌ای از سوی مخاطبان و منتقدان روبرو شد و از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های قرن بیست‌ویکم نام برده شد. در سال ۲۰۰۴ جایزه بزرگ جشنواره کن را دریافت کرد و در سال ۲۰۰۸ سی‌ان‌ان‌ این فیلم را یکی از ۱۰ فیلم برتر آسیا در تاریخ معرفی کرد.

نایب رئیس شبکه تلویزیونی لاینزگیت گفت: «پارک یکی از بهترین داستان‌سرایان نسل ماست و بسیار هیجان‌زده‌ایم که قرار است با مشارکت او شاهکار سینمایی‌اش را بر صفحه تلویزیون بیاوریم. این اقتباس از «پیرپسر»، قدرت عاطفی افسارگسیخته، صحنه‌های مبارزه معروف و سبک اصیلی که فیلم را به اثری کلاسیک تبدیل کرده است، را برجسته می‌کند.»در واقع این مجموعه اولین نسخه انگلیسی زبان «پیرپسر» نیست. در سال ۲۰١٣ فیلمی به کارگردانی اسپایک لی با بازیگرانی همچون جاش برولین، الیزابت اولسن، شارلتو کوپلی، ساموئل ال جکسون و مایکل امپریولی ساخته شد که به دلیل ضعف در تمامی جنبه‌ها، خشم طرفداران این فیلم را برانگیخت.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا