محمد فیلی: مسیر مشارکت مردم در تولیدات سینمایی هموار شود/ دیگر بازی نمی‌کنم

بازیگر مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» گفت: باید موانع از مسیر مشارکت مردم در تولیدات فرهنگی و سینمایی برداشت و راه را هموار کرد.

محمد فیلی درباره شعار سال (جهش تولید با مشارکت مردم) و این که به مشارکت مردمی در تولیدات سینمایی چقدر توجه شده است؟ اظهار داشت: راه و مسیر مردم برای حضور و سرمایه گذاری و مشارکت در تولیدات فرهنگی و سینما باید هموار شود و موانع باید برداشته شود؛ البته مشارکت واقعی نه اینکه طرف از جیب خودش هزینه کنم تا بتواند جلوی دوربین بازی کند.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» گفت: وقتی فلان تهیه‌کننده به مردم می‌گوید «اگر می‌خواهید وارد سینما شوید باید پول پرداخت کنید» در سینما دچار مشکل و افت می شویم، افراد پول پرداخت می‌کنند و اما سینما نتیجه‌ای نمی‌گیرد، هیچ اتفاقی نمی‌افتد، برای جذب مشارکت و سرمایه به سینما و فرهنگ باید عمل کرد و با عمل نشان داد.

حرمت پیشکسوت واجب است

بازیگر نقش شمر در مختارنامه درباره حضور بازیگران جوان و حذف پیشکسوتان در سینما و فرهنگ و هنر، گفت: پیشکسوتان مانند میوه‌هایی هستند که خیلی رسیده‌اند و از بس که از حضورشان استفاده نشده، کنارشان می‌گذارند. نباید اجازه داده میشد که حرمت‌ها شکسته شود و از بین برود. تنها دلخوشی ما فقط صندوق اعتباری هنر و موسسه پیشکسوتان است که به گونه‌ای با بضاعت اندکی که دارند حامی هنرمندان هستند و هوایشان را دارند.

محمد فیلی: مسیر مشارکت مردم در تولیدات سینمایی هموار شود/ دیگر بازی نمی‌کنم

دیگر بازی نمی‌کنم

فیلی گفت: آخرین کار در سال گذشته در شیراز بود که تهیه‌کننده دستمزدم را پرداخت نکرد و تصمیم گرفتم دیگر بازی نکنم؛ کارگردان در فاز خودش بود فقط کار خودش را انجام می‌داد، به فکر دیگران نبود، تهیه‌کننده هم از افرادی بود که اصلا کار تهیه‌کنندگی نکرده بود و فقط پیشتر یک کار را در اصفهان تهیه‌کنندگی و دستمزد آنها را هم پرداخت نکرده بود.

وی با بیان این‌که عدم پایبندی تهیه‌کننده و کارگردان باعث می‌شود که بازیگران از کار فاصله بگیرند، افزود: مساله، انگار در و دروازه نیست و هر کسی از راه رسید تهیه‌کننده می‌شود تا پولی را به جیب بزند و اصل کار برایش مهم نیست. اینها فکر کرده‌اند که تهیه‌کنندگی در سینما تجارت است طرف وقتی دیده که از تهیه‌کنندگی می‌تواند پولی به جیب بزند، وارد عرصه تهیه‌کنندگی شده است.

بازیگر روز شیطان گفت: وقتی با مسئولان در شیراز درباره دستمزدم صحبت کردم گفتند که این فرد وقتی کار را تهیه کرده در زمان ما نبوده و زمانی روی کار آمدیم که اثر ساخته شده بود، الان هم کسی پاسخگو نیست. دیگر بازی نمی کنم از قدیم گفته‌اند سری را که درد نمی‌کند دستمال دورش نمی‌بندند.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا