تنور گرم بازدید از نمایشگاه کتاب

در سومین روز از سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تنور بازدید گرم و نمایشگاه شلوغ شد.

در سومین روز از سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، تنور بازدید گرم و نمایشگاه شلوغ شد. به این ترتیب در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت مخاطبان بسیار زیادی برای بازدید از بهار کتاب ایران خود را به مصلی رساندند.

جمعه، همزمان با انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی، ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر بود و ۱۵ صندوق اخذ رأی در سه ایستگاه واقع در شبستان مستقر شدند.

به گفته ناظران این صندوق‌ها تا ساعات پایانی روز سوم نمایشگاه مستقر بودند و میزان استقبال مخاطبان نمایشگاه از آن‌ها خوب بوده است.

همچنین مراسم جشن دختر ماه هم از ساعت ۱۷ در حیاط اصلی شبستان امام خمینی (ره) پذیرای مخاطبان نمایشگاه کتاب بود.

در سومین روز نمایشگاه کتاب همزمان با تعطیلی آخر هفته، شاهد حضور خانواده‌های بسیاری بودیم که آخر هفته خود را در مصلی و به گشت و گذار در نمایشگاه گذرانند و حتی در مواردی دیده می‌شد عده کمی، خسته از گشت و گذار، زیر اندازشان را هم به نمایشگاه آورده و گوشه کنار شبستان و فضای بیرون آن نشسته بودند.

ناشران نیز در بخش‌های مختلف از شلوغی نمایشگاه و فروش خوب شأن راضی و خشنود بودند.

یکی از امکاناتی که روز سوم به نمایشگاه اضافه شد، چرخ‌های خرید قرمز رنگی است که برای راحتی مخاطبان به نمایشگاه کتاب آمده اند. به این ترتیب نیازی به حمل کتاب‌های خریداری شده در مسافت‌های طولانی توسط مخاطبان نیست.

غرفه فلسطین نیز در سومین روز، در میانه نمایشگاه کتاب با حضور دانشجویان فلسطینی به بحث و گفت‌وگو با مخاطبان نمایشگاه درباره مسائل منطقه می‌پرداخت.

یکی از نکاتی که در روز سوم از چشم اصحاب رسانه دور نبود، خالی بودن غرفه فلوشیپ در بخش بین‌الملل بود. به گفته اسماعیل جانعلی‌پور مدیر کمیته ناشران خارجی در نشست خبری روز گذشته نمایشگاه امسال برنامه‌ای برای فلوشیپ ندارد.

نمایشگاه‌بین‌المللی کتاب تهران در سومین روز برگزاری خود همچنام میزبان نشست‌ها و برنامه‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف خود بود. علاوه بر این بسیاری از ناشران نیز مراسم جشن امضا و رونمایی کتاب‌های‌شان را با حضور چهره‌ها و شخصیت‌های مشهور داشتند که منجر به تشکیل صف‌های عریض و طویل در راهروهای مصلی شده بود.

علی رمضانی سخنگوی نمایشگاه در نشست خبری خود درباره روز دوم، میزان فروش کتاب در نمایشگاه کتاب را تا پایان روز دوم در مجموع ۷۴ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این آمار به تفکیک از این قرار است؛ ۵۲ میلیارد تومان در بخش حضوری و ۲۲ میلیارد تومان نیز در بخش مجازی.

بر اساس گفته رمضانی در بخش مجازی ۱۷۲ هزار نسخه کتاب فروش رفته است.

او همچنین اعلام کرد هیأت رسیدگی به تخلفات به ۸ پرونده تخلف ناشران رسیدگی کردند که ۳ حکم صادر شد؛ یک ناشر یک روز غرفه‌اش بسته شد و دو ناشر هم پنل مجازی شأن به مدت یک روز بسته شد.

نمایشگاه کتاب تهران در روز سوم با حضور گسترده دست‌فروشان در راه‌های منتهی به خروجی‌های مصلی امام خمینی (ره) پایان یافت.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا