سریال «روزی روزگاری برادر» روی آنتن می‌رود/ قصه عنایت امام رضا(ع)

همزمان با آغاز دهه کرامت، سریال تلویزیونی «روزی روزگاری برادر» به کارگردانی محمدرضا آهنج و تهیه‌کنندگی سجاد اسدی، با مشارکت مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی روی آنتن می رود.

سجاد اسدی تهیه‌کننده سریال «روزی روزگاری برادر» با اشاره به موضوع این سریال گفت: داستان درباره شهدای مفقودالاثر هشت سال دفاع مقدس و عنایت حضرت رضا (ع) پیرامون آنهاست.

وی ادامه داد: شخصیت اصلی سریال، دکتر تدین برادر یکی از فرماندهان جنگ است که سال هاست مفقودالاثر بوده و از آنجا که پشت سر این فرمانده حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد، دکتر نام فامیلی خود را تغییر داده است. تدین که دکترای ژنتیک دارد در آستانه مهاجرت باخبر می‌شود که انگشتری متعلق به برادرش توسط کمیته مفقودین پیدا شده و او به خاطر اینکه هویت خانوادگی خود را بفهمد از مهاجرت صرف نظر کرده و پیگیر انگشتر می‌شود.

تهیه‌کننده این سریال از پخش آن از جمعه ۲۱ اردیبهشت ساعت ۲۱:۱۵ از شبکه سوم سیما خبر داد و گفت: سریال «روزی روزگاری برادر» با حضور بازیگران نام آشنایی همچون علیرضا جلالی‌تبار، آشا محرابی، علی اوسیوند، محمد صادقی، رحیم نوروزی، سیروس همتی و شیرین آقاکاشی روی آنتن تلویزیون می‌رود.

اسدی با بیان اینکه مطالعات پژوهشی داستان سریال، حدود پنج سال طول کشیده است، اظهار کرد: پس از ارائه طرح سریال از سوی شبکه سوم سیما به آستان قدس رضوی، ایده و فیلمنامه مورد استقبال قرار گرفت و با مشارکت آستان، تولید سریال کلید خورد که در ادامه مجموعه‌های دیگری همچون بنیاد شهید خراسان رضوی و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز به عنوان حامی این حرکت فرهنگی به ما پیوستند.

وی افزود: از خرداد ماه سال گذشته که طرح اولیه سریال شکل گرفت، حدود هفت ماه نوشتن فیلمنامه زمان برد و از ۲۰ بهمن مراحل پیش‌تولید و از ۲۲ اسفند تصویربرداری آغاز شد که تا ۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ادامه داشت و همچنان مراحل تدوین سریال در حال انجام است.

تهیه‌کننده سریال «روزی روزگاری برادر» با اشاره به اینکه بخشی از سریال در مشهد مقدس فیلمبرداری شده است، توضیح داد: با توجه به محتوا و خط سیر داستان، بخش اصلی سریال در تهران و بخش‌هایی نیز در شهرک دفاع مقدس و حرم مطهر حضرت رضا (ع) فیلمبرداری شده است.

وی در پایان گفت: سریال «روزی روزگاری برادر» در قالب هشت قسمت ۴۰ دقیقه‌ای، به نویسندگی یزدان محمدکاظمی نویسنده مشهدی و آهنگسازی فرید سعادتمند تولید شده است.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا