واکنش وزیر ارشاد به تداوم ساخت فیلم‌های زیرزمینی؛ با رسول‌اف برخورد جدی می‌کنیم

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به ساخت زیر زمینی آثار سینمایی ضمن تاکید بر این نکته که هر زمانی این اتفاق را مشاهده کنیم با آن برخورد می‌کنیم گفت:‌ اشتباه رسول‌اف محرز است و در سازمان سینمایی با آن برخورد جدی می‌شود.
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم رونمایی از «مائده» اثر جدید حسن روح‌الامین در جمع خبرنگاران گفت: به حسن روح‌الامین که امروز نشان درجه یک هنری را که معادل مدرک دکتراست گرفت،‌ تبریک می‌گویم و از خداوند متعال می‌خواهم به ایشان افتخار حضور در این مسیر را عطا کند که امروز تابلوی مائده را با صفت معین الضعفا ارائه دادند و خوشحالم به واسطه انقلاب اسلامی چنین استعدادهای درخشانی حضور دارند و سنت الهی متعلق به مکتب اسلام که توامان عدالت و فخر و هنر الهی را به منصه ظهور می‌رساند.


دبیری با حفظ سمت سابقه دارد

وی همچنین درباره انتصاب رئیس سازمان سینمایی به عنوان دبیر چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر، گفت: امسال تصمیم گرفتیم از سابقه درخشان دوران دبیری ایشان در جشنواره فیلم فجر استفاده کنیم و سابق بر این هم با حفظ سمت و مسئولیت در بخش‌های دیگری هم این انتصاب‌ها را شاهد بوده‌ایم.


اسماعیلی در واکنش به ساخت فیلم‌های زیر زمینی؛ هرجا بفهمیم برخورد می‌کنیم

ساخت برخی از فیلم‌های سینمایی به صورت زیر زمینی و شرکت در جشنواره‌های خارجی از حاشیه‌های امروز سینما است، اسماعیلی در رابطه با این اتفاق گفت: تولید و انتشار چنین فیلم‌هایی خلاف قانون است هرجا مطلع بشویم جلوی آن را می‌گیریم و با عوامل آن برخورد جدی می‌شود. چرا که ضرر تولید چنین آثاری فارغ از ناهنجاری‌های اجتماعی و خانوادگی، به جریان تولید آثار فرهنگی و هنری در کشور هم آسیب وارد می‌کند. ما خودمان را در وزارت ارشاد نهاد تنظیم‌گر در این عرصه می‌دانیم به همه کسانی که در این عرصه مرتکب اشتباهات شده‌اند این توصیه را دارم که به دور از ناهنجاری و بنابر روال قانونی و متعارف، فیلم‌های خودشان را بسازند.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره برخورد با رسول اف، خاطرنشان کرد: اشتباه ایشان محرز است و در سازمان سینمایی برخورد جدی می‌کنیم ان‌شاالله شاهد این اشتباهات نباشیم.وی همچنین درباره تعیین تکلیف بنیاد پویانمایی خاطرنشان کرد: بنیاد پویانمایی به ابلاغ رییس جمهور رسید اعضا و هیئت امنا که انتخاب شده‌اند پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتصاب و دیگر فرآیند شکل‌گیری خواهند رسید.
منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا