تأکید دبیر شورای اطلاع رسانی دولت بر قاعده‌گذاری به هنگام در حوزه تنظیم‌گری

احسان صالحی، دبیر شورای اطلاع رسانی دولت و مدیر موسسه مطبوعاتی ایران بر ضرورت کار پیشینی و قاعده گذاری زود و به موقع برای نیل به موفقیت و فرهنگ سازی در حوزه تنظیم‌گری تاکید کرد.
دبیر شورای اطلاع رسانی دولت با اشاره به لزوم کار پیشینی در حوزه تنظیم گری گفت: در حوزه تنظیم‌گری اگر کار پیشینی و قاعده گذاری زود و به موقع انجام شود، نیل به موفقیت و فرهنگ سازی در آن زمینه در دسترس تر است اما مشکل ما اینجاست که در مقوله‌هایی مثل صوت و تصویر فراگیر این امر دیر شروع شده و مجموعه سیاستگذار ما وقتی به یک سری آسیب و مشکل برخورده به فکر ریل گذاری و حمایت از تنظیم گری افتاده است.
مدیر موسسه مطبوعاتی ایران افزود: برابر با برخی مصوبات الان رقم‌های کلانی که بعضا از کل بودجه‌های فرهنگی دستگاه‌ها نیز بیشتر است توسط اپراتورها و وزارت خانه‌های مرتبط با مصرف اینترنت به این سکوها اختصاص می‌یابد. صالحی ادامه داد: یکی از مهمترین جاهایی که می‌تواند از تولید محتوای سالم حمایت کند، همین اپراتورها هستند که باید با نظر سازمان تنظیمگر از سکوهای سالم حمایت کنند. یعنی باید همان نهادی که دارد تنظیم گری می‌کند و به عنوان ترمز در مقابل برخی از جریانات و تخلفات می‌ایستد، اهرم تشویق و ترغیب دستش باشد و حداقل برخی از حمایت‌های اقتصادی صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات و اپراتورها منوط به رعایت این قوانین باشد.
منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا