جولین مور کاشف آخرین اثر داوینچی شد

«جولین مور» به یک سریال تلویزیونی بر اساس مستند «لئوناردوی گمشده» استودیوکانال، پیکچر کمپانی، اینترتینمنت ۳۶ و زافتیگ فیلمز پیوست.

مستند «لئوناردوی گمشده» روایت کرد که «دایان مودستینی» مرمت‌کننده آثار هنری چگونه یک نقاشی که شاید آخرین اثر «لئوناردو داوینچی» باشد را کشف می‌کند.

مور در این سریال نقش «دایان مودستینی» را بازی می‌کند که ظرافت‌های ویژه‌ای را در یک نقاشی می‌بیند و به دقت شروع به مرمت آن می‌کند. پس از مرمت اثر همه غافلگیر می‌شوند از اینکه می‌بینند ارزش یک نقاشی از ۱۰۰۰ دلار به ۴۵۰ میلیون دلار رسیده است. مسیر مرمت و فروش نقاشی، بسیار مرموز و پرپیچ‌وخم است و جنجال‌های زیادی را در دنیا هنرهای فاخر به راه می‌اندازد. بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که تنها بخشی از نقاشی اثر داوینچی است و سایر بخش‌ها را مودستینی خلق کرده اما او زیر لایه فوقانی نقاشی ویژگی‌های مشابهی با با نقاشی‌های دیگر داوینچی کشف کرده بود. در مستند شخصیت‌هایی چون یک واسط که نقاشی را می‌خرد تا به یک الیگارش روس تحویل دهد معرفی می‌شوند. خریدار نهایی هیچ‌گاه دیده نمی‌شود اما بسیاری معتقد بودند او «محمد بن سلمان» سعودی بوده است.

مور علاوه بر بازیگری در این سریال یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی سریال خواهد بود. او به تازگی در سریال «ماری و جرج» استارز دیده شده و برای «مه دسامبر» نامزد اسکار شده است. «جان رکوا» و «گلن فیکارا» که «عشق احمقانه دیوانه‌وار» را در کارنامه دارند این سریال را کارگردانی خواهند کرد.

نشر اول:۳۰نما

منبع: صبا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا