“دومان”، گفتگو با اولین نفراتی که به بالگرد شهید رئیسی رسیدند

مستند “دومان” گزارشی از سقوط بالگرد شهید رئیسی است و سراغ افرادی رفته است که برای نخستین بار به بالگرد حامل شهید رئیسی رسیدند.

علیرضا استرابی مدیر گروه مستند بنیاد روایت فتح درباره مستند «دومان» که درباره شهید رئیسی ساخته شده است، گفت: دو روز بعد از خبر سقوط بالگرد آیت الله رئیسی، گروهی از مستندسازان روایت فتح به منطقه اعزام شدند تا مستندی گزارشی از اتفاقات آن روز بسازند. تیم مستندساز به روستاهایی که آقای رئیسی حضور پیدا کرده بودند، رفتند و تلاش کردند روایتی همه‌جانبه از ابعاد ناگفته این حادثه را به تصویر بکشند.

وی ادامه داد: روایت اصلی فیلم از صبح روز حادثه آغاز می‌شود و بخش مهمی از آن مصاحبه با اهالی روستای محل افتتاح سد و دیگر روستاهایی است که شهید رئیسی در آنجا حضور پیدا کردند. کم‌ّوکیف سقوط بالگرد و عملیات جست‌وجو برای پیدا کردن پیکرها بخش‌های دیگری از این مستند است. گفت‌وگو با تیم‌های جست‌وجوگر به‌ویژه موتورسوارانی که برای نخستین بار به محل وقوع سانحه رسیدند نیز در این مستند وجود دارد، حتی سراغ اهالی همان روستایی رفتیم که پشت کوه محل سقوط بالگرد بودند و صدای سقوط بالگرد را شنیده بودند.

استرابی خاطرنشان کرد: سخنان روستاییان درباره شهید رئیسی بسیار قابل تأمل است، بسیاری از آنها می‌گفتند اولین بار بود که رئیس‌جمهور کشور برای بازدید از روستایشان به این منطقه آمده است. بخشی دیگر از آنها هم از اهمیت ساخت این سد سخن می‌گفتند و اشاره داشتند تا پیش از افتتاح سد، آب نداشتند و افتتاح آن سهم زیادی در محرومیت‌زدایی از این منطقه خواهد داشت.

او درباره شیوه روایی این مستند گفت: این مستند، مصاحبه‌محور و شامل روایت مردم و مسئولینی است که در دل حادثه بودند، در حقیقت، رویکرد فیلم ارائه گزارشی از روز حادثه است، همچنین تصاویری از تشییع جنازه شهید جمهور در تبریز نیز در مستند آورده شده است.

وی درباره روند تولید فیلم گفت: تدوین این مستند به‌تازگی تمام شده است و در روزهای آینده از تلویزیون پخش خواهد شد.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا