کلینتون‌ها کتاب جدید منتشر می‌کنند

ادبیات دیگران؛

هیلاری کلینتون مجموعه مقالاتی درباره زندگی شخصی و عمومی خود را به زودی منتشر می‌کند و همسرش بیل کلینتون هم با خاطراتی درباره دوران پس از ریاست جمهوری بازمی‌گردد.

کتاب بعدی هیلاری کلینتون مجموعه‌ای از مقاله‌های اوست که در آنها به همه چیز؛ از ازدواج گرفته تا سیاست و ایمان می‌پردازد.

این کتاب که ناشرش آن را شخصی‌ترین کتاب وی تا کنون خوانده با عنوان «چیزی از دست رفته، چیزی به دست آمده: تاملاتی درباره زندگی، عشق و آزادی» ۱۷ سپتامبر منتشر خواهد شد.

از جمله مباحثی که کلینتون در این کتاب به آن پرداخته ازدواجش با رییس جمهوری سابق بیل کلینتون، ایمان متدیستی او، سازگاری با زندگی خصوصی پس از نامزدی ناموفقش در انتخابات ریاست جمهوری، دوستی او با دیگر زنان اول آمریکا و دیدگاه او درباره تغییرات آب و هوایی، دموکراسی و ولادیمیر پوتین است.

ویراستار کلینتون از این کتاب به عنوان اثری یاد کرد که با خواندن آن خواننده تصور می‌کند با باهوش‌ترین، بامزه‌ترین و پرشورترین دوستش در حال خوردن یک غذاست و به سخنانش گوش می‌دهد.

هیلاری کلینتون، سناتور، وزیر و نامزد ریاست جمهوری سابق، کتابش را با یک تور بین‌المللی تبلیغ خواهد کرد. «چیزی از دست رفته، چیزی به دست آمده» قرار است ۲ ماه پیش از انتشار کتاب خاطرات بیل کلینتون درباره زندگی پس از ریاست جمهوری با عنوان «شهروند» منتشر شود.

بیل کلینتون هم پاییز امسال کتاب خاطرات جدید خود را که در آن به سال‌های پس از ترک منصب دولتی در سال ۲۰۰۱ پرداخته منتشر می‌کند. این کتاب باعنوان «شهروند: زندگی من پس از کاخ سفید» همه چیز را از مبارزات ریاست جمهوری همسرش هیلاری کلینتون دربرمی‌گیرد و دیدگاه‌های وی درباره رویدادهای مختلف از شورش ۶ ژانویه توسط هواداران ترامپ تا جنگ عراق را پوشش می‌دهد.

ناپف که کتاب خاطرات ریاست جمهوری کلینتون «زندگی من» را با فروش میلیونی منتشر کرد، کتاب جدید را ۱۹ نوامبر منتشر خواهد کرد. بیل کلینتون درباره این کتاب گفت: وقتی وارد این فصل زندگی‌ام شدم از خود می پرسیدم آیا وقتی پستت را ترک می‌کنی وضعیت مردم بهتر از زمانی است که شروع کردی؟ آیا فرزندان ما آینده روشن‌تری دارند؟ آیا به جای از هم دور شدن دور هم جمع می‌شویم؟

ناشر وی از این کتاب به عنوان کتابی صریح و با جزییات فراوان یاد کرده، اما از اظهار نظر درباره اینکه آیا کلینتون در کتاب جدیدش درباره ارتباط با اپستین سرمایه‌داری که در قاچاق دختران دست داشت یا جنجال‌های دیگر خواهد نوشت یا خیر، خودداری کرد.

علاوه بر «زندگی من» در سال ۲۰۰۴، کتاب‌های دیگر بیل کلینتون شامل «کار» و ۲ رمان که با همکاری جیمز پترسون نویسنده پرفروش با عنوان «رییس‌جمهور گم شده» در سال ۲۰۱۸ و «دختر رییس‌جمهوری» در سال ۲۰۲۱ می‌شود.

شرایط مالی این دو کتاب و قراردادهای آن‌ها با ناشران‌شان فاش نشده است.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا