پیش تولید دو نمایش را شروع کرده‌ام/ سالن‌های دولتی برای از ما بهتران‌ است!

محمود مداحی تهیه‌کننده نمایش «فین‌جین» بیان اینکه سرتاسر تولید یک اثر نمایشی چالش است از ادامه روند فعالیت خود در تئاتر خبر داد.

نمایش «فین جین» به نویسندگی ابوالفضل حاجی علی‌خانی و کارگردانی محمود موسوی با تهیه‌کنندگی محمود مداحی که اجراهای خود را از نیمه دوم بهمن ۱۴۰۲ آغاز کرده است، جمعه پانزدهم تیرماه پس از سپری کردن ۱۱۲ در عمارت نوفل‌لوشاتو به کار خود پایان خواهد داد.

محمود مداحی تهیه‌کننده این نمایش درباره حضورش در این پروژه‌ نمایشی به خبرنگار تئاتر صبا گفت: نمایشنامه خیلی برای من مهم بود چراکه مهم‌ترین عامل شکل‌گیری یک نمایش متن است و می‌دانستم که اگر از لحاظ ساختار و اجرا، درست حرکت کنیم می‌توانیم شاهد یک نتیجه خوب باشیم.

او ادامه داد: نکته بعد اعتماد کردن به کارگردان و گروه بازیگری بود که همه این عوامل دست به دست هم داد تا این کار را شروع کرده و به اجرا برسانیم.

این تهیه‌کننده تئاتر افزود: قطعا اگر عوامل تولید و پشت صحنه در بحث کارگردانی، انتخاب بازیگر و… درست چیده شود، می‌توان شاهد یک خروجی بسیار خوب و مثبت بود.

او با بیان اینکه سرتاسر تولید یک اثر نمایشی چالش است، گفت: همکاری نکردن خیلی از افراد و نهادها و نداشتن سالن استاندارد و همچنین اجاره بهای گزاف سالن‌های خصوصی از چالش‌های بزرگ تولید هستند و از همه مهم‌تر سالن‌های دولتی که برای از ما بهتران و نورچشمی‌هاست و متاسفانه کار را برای هنرمندان سخت می‌کند.

به گفته این تهیه‌کننده تئاتر، نداشتن محیطی برای تبلیغات نیز ازجمله مشکلات بحث تولید هست که ای کاش حداقل فکری برای آن می‌شد.

مداحی با اشاره به بحث اهمیت بازگشت سرمایه مطرح کرد: من به شخصه به مقوله بازگشت سرمایه و سود توجه چندانی ندارم چراکه اگر بحث سرمایه و سود باشد کارهای دیگری خارج از حوزه تئاتر برای ارائه وجود دارد. برای شخص من همواره نتیجه و کیفیت کار مهم است و اول خروجی کار و نظرات مردم، تماشاگران و منتقدان را در نظر می‌گیرم تا بازگشت هزینه و سرمایه‌ای که برای تولید صرف کرده‌ام.

او در پایان با اشاره به تداوم حضورش در عرصه تهیه‌کنندگی بیان کرد: صددرصد در عرصه تئاتر به فعالیت خود ادامه می‌دهم و سعی می‌کنم آثار بعدی‌ام به مراتب از اثر قبلی پخته‌تر و باکیفیت بهتری باشد. در حال حاضر نیز پیش تولید دو نمایش را شروع کرده‌ام که اطلاعات آن‌ها به‌زودی منتشر خواهد شد.

منبع: صبا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا